Lucas Leok tuli EMX 65 klassi euroopa meistrivõistlustel 4. kohale

Tsehhis Loketi krossirajal toimus EMX 65 ja EMX 85 klasside euroopa meistrivõistluste finaaletapp. Eelmise aasta euroopa meister Lucas Leok tuli sel aastal samas klassis neljandale kohale. EMX 85 klassis tuli Gregor Kuusk neljateistkümnendaks.

Avasõidus tehnilise rikke tõttu kümnenda kohaga leppima pidanud Leokil olid tiitilvõiduks lootused sisuliselt kadunud ja tänases teises sõidus sai ta pingevabalt juba sõita. Leok tegi palju parema stardi ja ta võttis sisse viienda koha. Lucas tegi kiirelt esimestel ringidel mitu möödasõitu ning ta tõusis esimese sõidu võitja Ricardo Baueri (Austria) seljataha teisele kohale. Kaks esimest näitasid rajal sarnast kiirust ja Leokil ei tekkinud võimalust liidrikohale tõusta. Bauer võitis sõidu, Leok tuli teiseks ja Pau Caudet Ruiz (Hispaania) kolmandaks. Meie poistest jõudsid veel kahekümne sekka Aston Allas ja Leslie Puller, kes olid vastavalt neljateistkümnes ja kuueteistkümnes.

Kokkuvõttes tuli Lucas Leok 33 punktiga neljandale kohale. Euroopa meistriks krooniti 50 punktiga Bauer, teiseks tuli 38 punktiga Caudet Ruiz ja kolmandaks 36 punktiga Jorge Salvador. Ilusa tulemuse tegi ka Puller, kes 14 punktiga 12. koha sai. Allas oli seitsme punktiga kaheksateistkümnes ja Lustus viies punktiga kahekümneesimene.

 

EMX 85 klassi teises sõidus oli meie poistest parim Gregor Kuusk. Stardi järel hoidis ta korraks kaheteistkümnendat kohta, kuid ringi lõpuks langes Kuusk seitsmeteistkümnendaks. Sõidu edenedes suutis Kuusk hea sõidurütmi leida ja ta hakkas oma positsiooni parandama. Viimasele ringile läks Gregor juba kaheteistkümnendana. Enne sõidu lõppu suutis Gregor veel ühe möödasõidu teha ning finishis oli ta üheteistkümnendana. Avasõidus kümnenda koha saanud Tristen Mardo oli teises sõidus kahekümnes. Jan Marten Paju sai 32. koha ja suure kukkumise üle leanud Travis Leok 36. koha. Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks Vitezlav Marek (Tsehhi), teine oli Gyan Doensen (Holland) ja kolmas Filippo Mantovani (Itaalia).

Võistluste kokkuvõttes oli meie parim Kuusk, kes 14 punktiga 14. koha sai. Mardo teenis 12 punktiga 16. koha. Paju oli kolmekümneneljas ja Leok kolemkümnekaheksas. Euroopa meistriks tuli 47 punktiga Marek, samade punktidega oli teine Doensen. Kolmandaks tuli 40 punktiga Mantovani