Reklaam sulgub sekundi pärast

Lucas Leok tuli 65cc klassi maailma karikavõitjaks 

lucasleok
Foto: msport.ee

Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) tuli Vantaas peetavatel juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel klassi 65cc maailma karikavõitjaks.

Lucas Leok võitis mõlemad oma klassi sõidud. Mõlema sõidu stardivõidud võttis aga Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes ütles, et see oli tema suur unistus ja noor sõidumees läkski seda eesmärki võistlusel püüdma, kirjutab msport.ee 

Stardikoha valiku kohta ütles Lustus, et valis stardipuu taga lihtsalt koha, mis tundus hea ning tundus, et see valik läks ka täppi. 

Esimene sõit õnnestus Leokil perfektselt, ta läks kohe alguses juhtima ja sõitis ette turvalise edu konkurentide ees, lõpetades teise koha saanud Viktor Leppäla (Soome) ees 33-sekundilise eduga, kolmas oli austerlane Moritz Enecker. 

Teise sõidu start nii hästi ei läinud ning juhtima pääsemiseks pidi Leok rohkem tööd tegema. Paar ringi juhtis sõitu ka väga hea stardi teinud Aston Allas (KTM, RedMoto Racing), kuid ta kukkus finišihüppe järgses kurvis, ei saanud tsiklit kohe käima ning pidi Leoki endast mööda laskma, lõpetades sõidu 12. kohal. Esimeses sõidus oli Allas kuues ja kokkuvõttes sai ta kaheksanda koha. 

"Olen palju treeninud ja nüüd on näha, et see tasus end ära,“ ütles Leok, kes oli eelmisel aastal osalemiseks liiga noor ja oma tänase saavutuse üle üliõnnelik.