Lõuna-Eesti võõrustab esmakordselt Põhja-Euroopa tsooni driftivõistlust

Foto: Pille Russi

Täna/reedel ja laupäeval toimub Elva lähedal Kulbilohu rallikrossirajal drifti Pro-klassi Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) meistrivõistluste avaetapp.

“NEZ-i etappi ei ole varem Lõuna-Eestis peetud,” rääkis EAL driftikomitee liige Kerli Mängel. “Võistlusel osalevad lisaks Eesti ja teiste Baltimaade sõitjatele ka mitmed Põhja-Euroopa paremad driftijad.”

Võistlus South Side on ka Eesti meistrivõistluste etapp klassidele Semipro ja Pro ning Eesti ja Läti ühise sarja Livonia neljas osavõistlus.

“Kulbilohu rada on iseloomulik Lõuna-Eesti kuppelmaastikule, kus langusele järgneb tõus ja tõusule langus. Ootame kõiki vaatama seda vinget võistlust, mis pakub närvikõdi ja meelelahutust kogu perele,” lisas Mängel.

Reedel on kava Semipro treening ja kvalifikatsioon ning Pro treening. Väravad avatakse publikule kell 12.00, esimesed sõidud algavad kell 12.30. Laupäeval on kavas Semipro paarissõidud ja Pro võistlus täismahus. Pealtvaatajatele avatakse väravad kell 9.00, samal ajal algab ka esimene sõit. Piletid on müügil kohapeal hinnaga 20 eurot (kehtib mõlemal päeval), kuni 12aastased (kaasa arvatud) lapsed pääsevad üritusele tasuta.

Otseülekande teeb www.drift.television.ee, kus saab järgi vaadata ka varasemaid võistlusi.

Ürituse lisainfo on leitav www.driftime.ee ja sotsiaalmeedias – Estonian Drift Association´i lehel.