Reklaam sulgub sekundi pärast

Loeb kaotas Dakari rallil kõvasti aega, probleeme oli ka eestlastel

Sebastien Loeb
Sebastien Loeb — FOTO: Scanpix

Dakari ralli teine etapp kukutas suurest mängust välja Sebastien Loebi. Kõvasti aega kaotasid ka eestlased.

Sebastien Loeb alustas teist võistluspäeva teisel kohalt, kuid kaotas peale tänast 430 km pikkust katset finišis võitjale, ehk Nasser Al-Attiyahile koguni ühe tunni, 21 minuti ja 38 sekundiga.

Üheksakordse autoralli maailmameistri kukutasid suurest mängust välja kolm rehvipurunemist.

Üldarvestuses juhib peale tänast etappi Audiga sõitev Carlos Sainz, kes täna näitas paremuselt kolmandat aega. Al-Attiyahi tõusis tänase võiduga hispaanlasest kahe minuti ning 12 sekundi kaugusele ja on teine.

Kolmas on peale tänast prantslane Mathieu Serradori, kes kaotab Sainzile 24 minuti ja 55 sekundiga.

Kahjuks oli täna probleeme ka eestlastel. Dakar Rally Team Estonia kirjutas enda Facebooki leheküljel, et Urvo ja Risto (Urvo Männama ja Risto Lepik) seisavad katsel, põhjus tehniline. Loodetavasti saavad jätkata. Ootavad tagant tulevat varuosa veokit, mille meeskond on võistlejatena kirjas. Dakaril tohib rajal abistada ainult teine võistleja. Hiljem tuli kommentaarina uuendus: "Urvo ja Risto said liikuma. Suund WP5 peale, mis 230 kilomeetril." Lõpuks kaotasid eestlased finišis 5 tundi, 21 minutit ja 31 sekundit.

Kehva päev oli ka leedukal Benediktas Vanagasel ja eestlasel Kuldar Sikul, kes kaotasid finišis Al-Attiyahile kolm tundi, 22 minutit ja 57 sekundit.