Reklaam sulgub sekundi pärast

Kullas ja Tilk tegid Dortmundi superkrossi viimasel päeval oma parimad sõidud

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: mxmania

Reedest pühapäevani toimunud Dortmundi superkrossi viimasel võistluspäeval olid heas hoos mõlemad meie sõitjad Harri Kullas ja Kaarel Tilk. Kullas tuli viimase päeva kokkuvõttes SX1 klassis kolmandale kohale. Tilk pääses SX2 klassis esmakordselt finaali, mille ta lõpetas 11. kohal.

Viimaseks päevaks pandi kaheksa parimat SX1 klassi sõitjat ajasõidus ühte gruppi ja Kullas sõitis seal välja kuuenda aja. Viimane võistluspäev koosnes kolmest põhisõidust, kes said osaleda 12 kiireimat.

Esimeses sõidus tegi Kullas ilusa stardi ja ta asus sõidu liidriks. Ta suutis euroopa parimaid superkrossi sõitjaid seejärel neli ringi enda seljataga hoida. Järgmisel paaril ringil möödusid meie mehest Cedric Soubeyras, Jordi Tixier, Adrien Escoffier ning Gregory Aranda. Escoffier tegi peagi aga sõiduvea ning kukkus ja Kullas tõusis neljandaks. Seda kohta hoidis ta ka finishini. Esikohta võttis Soubeyras, teine oli Tixier ja kolmas Aranda.

Teises sõidus ei olnud stardis Kullasele taas vastast ja ta võttis liidrikoha jälle enda kätte. Tugev prantslaste nelik hakkas esimestel ringidel meie mehe seljataga omavahel nii kõvasti võitlema, et see andis Kullasele võimaluse eest ära sõita ja seda ta ka tegi. Poolel võistlusmaal oli Harri edu juba selline, et puhta sõiduga oli tegi üsna võimatu kinni püüda. Tixier ja Soubeyras küll sõidu lõpus tulid meie mehele natuke lähemale, kuid võit kuulus siiski kindlalt Kullasele. Soubeyras tõusis lõpuks teiseks ja Tixier oli kolmas.

Kolmandas sõidus Kullasel stardivõitu võtta ei õnnestus ja esimeste kurvide järel võttis ta sisse neljanda koha. Kohe möödus Harrist Tixier, kes langetas meie mehe viiendaks. Enamuse sõidust hoidiski Kullas viiendat kohta ja veel viimasele ringile läks ta samuti viiendana. Kahjuks viimane ring ebaõnnestus Kullasel täielikult ning kolm konkurenti pääsesid temast mööda ja Harri lõpetas sõidu kaheksandana. Võidu teenis Aranda, teine oli Soubeyras ja kolmas Tixier.

Kolme sõidu kokkuvõttes tuli Kullas 13 punktiga kolmandale kohale. Esikoha teenis 5 punktiga Soubeyras ja teine oli 8 punktiga Tixier. Kolme päeva kokkuvõttes tuli Kullas euroopa tippkonkurentsis tugevale neljandale kohale. Parim oli Soubeyras, teine Tixier ja kolmas Aranda.

SX2 klassis tegi Kaarel Tilk viimasel võistluspäeval parima esituse. Ajasõidus oli ta oma grupi viies. Poolfinaali sattus Tilk kokku enamuse kõige tugevamate prantslastega. Start õnnestus Kaarlil hästi ja ta võttis sisse kuuenda positsiooni. Sõidu keskel tõusis meie mees korraks ka viiendaks, kuid kuna ameeriklane Logan Leitzel Tilgast mööduda oli koht finishis ikkagi kuues ja finaali pääsu tuli püüdma minna Last Chance sõitu.

Last Chance sõidus tegi Tilk super stardi ja ta asus liidrikohale. Pool sõitu suutis Kaarel esikoht enda käes hoida, kuid siis möödus temast prantslane Lamarque. Hullu polnud veel midagi, sest finaali viinuks ka teine koht. Seljatagant aga lähenes teine prantslane Hugo Manzato. Viimased ringid sõitis Tilk siiski suurepäraselt ja prantslasel ei tekkinud mingit võimalust möödumiseks ja meie mees lõpetas sõidu teisena ning pääses finaali.

Finaalis võttis Tilk stardi järel sisse üheteistkümnenda koha. Kuigi ta püsis suure grupiga koos terve sõidu, siis ühtegi möödasõitu tal teha ei õnnestunud ning finishisse jõudiski Tilk 11. kohal. Järjekordse esikoha teenis Maxime Desprey, teisena lõpetas sõidu Jannis Irsuti ja kolmandana Nico Koch.

Kolme päeva kokkuvõttes oli Tilk neljateistkümnes. Parim oli Desprey, teine Fonvielle ja kolmas Irsuti.