Kullas ja Talviku tulid Inglismaa meistrivõistluste etapil poodiumile

Briti motokrossi meistrivõistlused jätkusid möödunud nädalavahetusel FatCati krossirajal, MX1 klassis tuli Harri Kullas oma suurima konkurendi Tommy Searle järel teisele kohale. Esmakordselt sel hooajal Briti meistrivõistlustel võistelnud Jörgen-Matthias Talviku tuli MX2 klassis samuti teiseks.

MX1 klassi ajasõidus näitas Kullas viiendat ringiaega. Kiireim oli tema suurim konkurent tiitlile Tommy Searle. Avasõidus võttis Kullas esimesel ringil sisse kolmanda positsiooni, kohe tema seljataga oli Searle. Sõidu keskel tõusis Harri juba võistlust juhtima. Samal ajal parandas positsioone ka Searle, kes varsti teiseks tõusis. Kullas esikohale pääsedes aga Searlele mingit võimalust ei jätnud ja ta võttis kindla esikoha. Searle lõpetas sõidu teisena ja John Adamson kolmandana.

Teist sõitu asus stardi järel juhtima Searle, kelle seljataga teise koha võttis sisse Kullas. Meeste vahel toimus kogu sõidu jooksul vinge võitlus ja Kullas suutis mitmel korral ka sõitu juhtima asuda, kuid Searlel oli alati vastus olemas. Lõpuks pidi Harri oma suurima konkurendi nappi paremust tunnistama ja ta tuli finishisse teisena. Kolmandana lõpetas sõidu Josh Gilbert.

Etapi kokkuvõttes teenisid Kullas ja Searle võrdselt 47 punkti, kuid teise sõidu paremus andis esikoha britile. Kolmas oli etapi kokkuvõttes 36 punktiga Shaun Simpson. Sarja kokkuvõttes on Kullas 264 punkti ja ta hoiab teist kohta. Liidrikohal oleval Searlel on koos 277 punkti. Kolmas on 227 punktiga Simpson.

MX2 klassis tegi debüüdi uue meeskonna värvides Jörgen-Matthias Talviku. Talviku näitas juba ajasõidus, et ta on kindel favoriit poodiumikohtadele kui ta sõitis välja teise aja Conrad Mewse järel. Avasõidus ei suutnud Talviku endale kohaselt head starti teha ja tal tuli sõitu alustada top 10 piirilt. Sõit ise õnnestus tal aga väga hästi ja ta parandas pidevalt positsioone. Poolel sõidumaal oli ta juba kolmas ning seejärel suutis ta mööduda ka teisel kohal sõitnud Kay Karssemakersist. Esikohal sõitnud Mewse oli selleks hetkeks juba oma teed läinud ja Talviku lõpetas sõidu teisena.

Teise sõidu alguses oli Talviku esimesed ringid neljandal kohal, kuid siis tegi ta kahel järjestikusel ringil kaks möödasõitu ning ta tõusis teiseks. Sõitu juhtis samal ajal taas Mewse, kellega Jörgen-Matthias jälle otseselt võidu sõita ei saanudki. Mewse sai teistega vahe sisse ning võttis taas esikoha. Talviku tuli finishisse kindlal teisel kohal ja Karssemakers oli taas kolmas.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 44 punktiga teisele kohale. Etapivõit läks 50 punktiga Mewsele, kolmas oli 40 punktiga Karssemakers. Hooaja kokkuvõttes Talviku enam kõrgesse mängu tõusta ei saa kuna ta osales esmakordselt sel hooajal Inglismaa meistrivõistlustel.

Briti meistrivõistlustel jääb sõita veel kaks etappi.