Krestinov ja Talviku tulid Saksamaa MV etapil esikümnesse

Saksamaa motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp toimus kõva pinnasega Bielsteini krossirajal. Meie parima tulemuse sõitis välja Jörgen-Matthias Talviku, kes MX Youngster ehk MX2 klassis seitsmenda koha sai. Gert Krestinov oli MX Masters klassis kümnes.

MX Masters ehk MX1 klassis olid meie meestest võistlustules Tanel Leok, Gert Krestinov ja Erki Kahro. Kui Leok ja Krestinov tagasid koha põhisõitudesse otse ajasõidus, siis Kahrol tuli minna veel lohutussõitu. See õnnestus tal võita ja ka Kahro pääses 40 parima sekka. Esimeses võistlussõidus ei suutnud keegi meie meestest head starti teha. Leok ja Krestinov olid esimesel ringil top 20 piirimail. Kivikõval rajal tundis ennast kõige paremini Krestinov, kes kogu sõidu tõusvas joones tuli ja lõpuks kümnenda koha sai. Ka Leok suutis sõiduga oma positsiooni parandada ja ta jõudis finishisse 14. kohal. Kahro oli enamuse sõidust võistlejaterivi lõpus, finishisse jõudis ta 34. kohal. Sõidu võitis Max Nagl (Saksamaa), teine oli Valentin Guillod (Šveits) ja kolmas Henry Jacobi (Saksamaa).

Teises sõidus ei saanud taas meie sõitjatest keegi head starti. Parimana oli Krestinov top 20 piiril. Sõidu ajal tõusis Krestinov ka viieteistkümne parema sekka, kuid lõpuks tuli leppida ikkagi 16. kohaga. Stardis päris viimaste seas olnud Leok suutis lõpuks tõusta 23. kohale. Erki Kahro lõpetas sõidu 29. kohal. Esikoha teenis Guillod, teine oli Jacobi ja kolmas Nagl. Päeva viimases sõidus said Krestinov ja Leok palju parema stardi, mõlemad olid avaringil esikümnes. Kõva pinnasega rajaga meie mehed siiski lõplikud sõbraks ei saanud ja sõiduga anti pigem kohti ära. Krestinov, kes parimal hetkel seitsmes oli, lõpetas sõidu lõpuks kaheteistkümnendana. Leok tuli finishisse 15. kohal ja Kahro 22. kohal. Võitis Nagl, teine oli Jacobu ja kolmas Guillod.

Etapi kokkuvõttes tuli meie parimana Krestinov 25 punktiga kümnendaks. Leok oli 13 punktiga seitsmeteistkümnes ja Kahro punkte ei teeninud, kirja läks talle 25. koht. Sarja kokkuvõttes langes Krestinov 86 punktiga kaheksandaks. Leok on 52 pnktiga viieteistkümnes ja Kahro 18 punktiga kahekümnesüheksas.

MX2 klassis oli ajasõidus kiire Jörgen-Matthias Talviku, kes sõitis välja neljanda ringiaja. Esimese võistlussõidus start õnnestus Talviku suurepäraselt ja ta võttis sisse teise positsiooni. Avaringi lõpus suutis temast mööduda aga sarja üldliider Guillem Farres (Hispaania). Ring hiljem sõitis Talvikust mööda ka Lõuna Aafrika Vabariigi sõitja Camden Mc Lellan ja meie mees langes neljandaks. Peagi Mc Lellan aga kukkus ja Talviku tõusis tagasi kolmandale kohale. Talviku hakkas lähenema seejärel neljameheline ring, kes sõidu teises pooles teda kõvastu survestama hakkasid. Viis minutit enne sõiduaja lõppu aga sõit katkestati punase lipuga ja pärast erinevaid karistusi sõitjatele kuulus Talviku lõpuks teine koht. Esikoha punktid teenis sakslane Noah Ludwig (Saksamaa), kolmas oli Cato Nickel (Saksamaa).

Teise sõidus start Talvikul nii hästi ei õnnestus kui avasõidus. Siiski oli ta taas top 10 sees ja sealt oli võimalik head koht püüda. Parimal hetkel oli Talviku viiendal kohal, kuid sõidus andis ta mõned kohad ära ja finishisse jõudis meie mees kaheksandana. Esikoha teenis Farres, teine oli Maxime Grau (Prantsusmaa) ja kolmas Ludwig. Viimases sõidus tegi Talviku korraliku stardi ja avaringil võttis ta sisse kuuenda koha. Enamuse sõidust sõitiski Talviku kuuendana ja ta jõudis ka finishisse kuuendana. Kahjuks määrati talle kollaste lippude eiramise eest karistus ja kirja läks Talvikule 18. koht. Sõidu võitis Grau, teine oli Mc Lellan ja kolmas Farres.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 38 punktiga seitsmendale kohale. Esikoht läks 65 punktiga Graule, teine oli 55 punktiga Farres ja kolmas 53 punktiga Mc Lellan. Sarja kokkuvõttes on Talviku 98 punktiga kuuendal kohal. Liider on 189 punktiga Farres.

125cc klassis meie poisse võistlemas neli. Ajasõidus oli parim neist Joosep Pärn, kes 14. koha sai. Romeo Pikand oli ajasõidus kaheksateistkümnes, Tristan Uiga üheksateistkümnes ja Sebastian Leok kahekümneneljas. Esimeses võistlussõidus suutis punktikohale sõita vaid Uiga, kes korraliku 14. koha sai. Romeo Pikand lõpetas avasõidu 22. kohal, Sebastian Leok 26. kohal ja Joosep Pärn 30. kohal.

Teises võistlussõidus tegi Uiga veelgi ilusama esituse. Hooaja parima sõiduga teenis ta 12. koha. Punktikohale jõudis ka Joosep Pärn, kes oli seitsmeteistkümnes. Pikand lõpetas sõidu 29. kohal ja Leok katkestas. Viimases kolmandas võistlussõidus jäid raja äärde kahjuks nii Uiga kui ka Pärn. Punkte teenisid aga Pikand ja Leok, kes vastavalt viieteistkümnes ja kaheksateistkümnes olid.

Etapi kokkuvõttes oli meie parim Tristan Uiga, kes 16 punktiga 13. koha sai. Pikand oli kuue punktiga kahekümnekolmas, Pärn 4 punktiga kahekümneseitsmes ja Leok 3 punktiga kahekümneskaheksas. Etapivõidu teenis 70 punktiga Ivano Van Erp (Holland), teiseks tuli 65 punktiga Janis Martins Reisulis (Läti) ja kolmandaks 56 punktiga Julius Mikula (Tsehhi). Sarja kokkuvõttes on Uiga 34 punktiga viieteistkümnes. Pärn on 9 punktiga 29. kohal, Pikand 6 punktiga 30. kohal ja Leok 5 punktiga 32. kohal. Liider on 139 punktiga Van Erp.