Reklaam sulgub sekundi pärast

Kolm Eesti kardisportlast oli Itaalias poodiumiheitluses

Roland Kuklane sõitis Soomes poodiumile
Roland Kuklane sõitis Soomes poodiumile — FOTO: Ave Pärn / arhiiv (EMV etapp Raplas)

Itaalias Franciacorta ringrajal peetud WSK Super Master Series’i kolmanda etapi sangarid Markus Kajak, Mark Martin Loomets ja Roland Kuklane võistlesid omades klassides poodiumikohtade eest. Ainsana nägi finaalis aga finišilippu Kajak, kes lõpetas etapi esikümnes. 

KZ2 klassis alustas Markus Kajak oma tavapärases headuses, sõites kvalifikatsioonis 6. aja. Ajasõidus jagati positsioone 5. kuni 25. kohani vaid 0,1 sekundi sees. Eelsõitudest kogus Kajak 2., 6., 4. ja katkestamise, mis jättis paraku pitseri kogu nädalavahetuseks ning takistas hea kiiruse realiseerimist. Eelsõitude kokkuvõttes andis see talle 20. koha. 

Edasi jätkus kõik tõusuteel. Väga tugeva eelfinaali teinud eestlane tõusis 10. kohalt kolmandaks. Ainuüksi hea eelfinaaliga õnnestus Kajakul tagada endale 8 positsiooni jagu parem stardikoht finaali. Ka finaalis näitas eestlane väga head minekut ning tempo oli võrdväärne võitjatega. 18 ringi jooksul parandas Markus Kajak 2 kohta ja lõpetas etapi 10. kohaga. Sarja kokkuvõttes hoiab ta enne viimast etappi jätkuvalt 7. positsiooni, kaotades vaid 15 punktiga 4. koha.

Roland Kuklane üllatas kõiki OK klassi kvalifikatsioonis, kui näitas 64 võistleja seas kolmandat aega. Nii hoogu kui meelekindlust jagus ka eelsõitudesse, kust ta võitles kahel korral ka esikoha eest. Lõpptulemusena toodi koju 3., 5. ja kolmandal katsel ka esimene koht. Eelsõitude kokkuvõttes tähendas see kolmanda koha säilitamist, mis andis stardikoha esireas ka eelfinaali. 

Eelfinaalis muinasjutuline võistlus aga lõppes, kui Roland Leedu kaasvõistlejaga külgkontakti järel katkestas, heideldes parasjagu kohtade eest esiviisikus. Samuti 12. kohalt finaali alustanud Kuklane katkestas 5. ringil. Sarja kokkuvõttes hoian Kuklane 19. positsiooni. 

Mark Martin Loomets alustas Mini U10 klassis nädalavahetust 9. kohaga. Eelsõitudes alustas noormees aga metsiku etteastega, kui noppis 2., 1. ja 5. koha, millega tõusis kokkuvõttes teiseks. Oma eelfinaali esikohalt alustanud Loomets lõpetas ka selle sõidu väga kõrgel teisel positsioonil. Finaal algas Mark Martinile küll raskelt, langedes koguni viiendale kohale, kuid noormees rühkis tublisti üles tagasi ja hoidis veel viimasel ringil kolmandat kohta. Kahjuks finaal aga poodiumi ei toonud ja eestlane katkestas viimasel ringil. Sarja kokkuvõttes hoiab Loomets enne viimast etappi 9. positsiooni. 

Samas klassis võistelnud Jan Ruudi Algre lõpetas 50. ja Meryl Peldes OK Junioris 70. kohaga. 

Sarja viimane etapp peetakse 2. märtsil Sarnos.