Kiltsi lennuväljal jahitakse kiirust üle 400 km/h

Maksim Zolotarjov saavutas mullu Ferrari SF90-ga kiiruse 337 km/h
Maksim Zolotarjov saavutas mullu Ferrari SF90-ga kiiruse 337 km/h — FOTO: Marek Potti

Laupäeval, 12. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistlus V&K Teed One Mile Challenge 2023. Võisteldakse saavutamaks paigaltstardist suurimat lõppkiirust ühe-miilise (1609 m) distantsi lõpuks. Tegemist on Baltikumi kiireima mootorispordivõistlusega, kus Aleksandr Ljahh (Nissan Skyline GTR) on 2020. aastal sõitnud rekordiks 402 km/h.

Võistlema on tulemas umbes 90 kiirusejanulist Eestist, Lätist ja Soomest. Nende hulgas ka mainitud rekordihoidja Aleksandr Ljahh, kes proovib oma rekordit üle sõita. 300 km/h ületavat tulemust võib oodata enam kui kümnekonnalt võistlejalt. Rajale on tulemas arvukalt tuunitud ja eksootilisi autosid, millega saab boksialas lähedalt tutvuda. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on päeva kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale. Võistlusarvestust peetakse ka poole miili distantsil, mis on maailmas jõudsalt populaarsust kogumas, kuna järjest kasvavatele lõppkiirustele sobivaid võistlustingimusi on üha raskem luua.

Võistlussõidud algavad kell 12.30, pilet pealtvaatajaile maksab 15 eurot, alla 12-aastased lapsed tasuta. Lisainfo: www.onemile.ee.