Reklaam sulgub sekundi pärast

Ken Torn: päris keeruliste oludega päev oli

Ken Torn ja Kauri Pannas lõpetasid keerulistes tingimustes sõidetud ERC Assooride ralli avapäeva neljandal kohal.

Laupäeva hommikul anti Atlandi ookeani põhjaosas asuval Assooride saarestiku suurimal São Migueli saarel start autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja teisele etapile. 

Kui algselt pidid võistlejad avapäeval läbima seitse kiiruskatset, siis päeva esimese katse otsustasid korraldajad turvalisuse kaalutlustel tühistada. Nimelt oli öösel maha sadanud vihmavesi ühel katselõigul tekitanud suure kraavi, millest ohu korral poleks kiirabi läbi pääsenud. 

Seega sõideti ralli avakatsena võistluse teine katse, mille esimeses pooles segas võistlejaid lisaks vihmale ka tihe udu. Rasketes tingimustes sõidetud katsel näitasid kuuendana rajal olnud Ken Torn / Kauri Pannas kolmandat aega ja jäid liidritest maha 3,1 sekundiga. Ralli liidriks läksid 2016. aasta Assooride ralli võitjad Ricardo Moura / António Costa.

Enne hoolduspausi sõidetud katsel jäi eestlastel katsevõidust küll puudu 1,1 sekundit, kuid üldarvestuses võtsid nad ralli liidritelt aega tagasi ja tõusid teiseks. Saaremaalt pärit mehi lahutas nüüd liidritest 1,5 sekundit.

“Nautisin sõitmist, kuid pidamine muutub pidevalt. Peame sellel pinnasel veel arenema ja endale selle selgeks tegema, kuid seni on kõik okei,“ võttis Torn hommikused katsed enne hoolduspausi kokku.

Ralli jätkus peale lõunapausi nelja kiiruskatsega, millest esimene oli hommikul ära jäänud katse. 

Esimesel neist näitasid Torn / Pannas seitsmendat resultaati ja kaotasid katse võitjatele 4,9 sekundiga. Üldarvestuses jätkasid eestlased teisel kohal ja jäid liidritest maha 4,2 sekundiga.

Järgneval katsel, mis oli esimest korda Assooride rallil osalevatele eestlastele juba hommikust tuttav, tõsteti tempot ja sõideti välja katse teine aeg, mis oli 2,7 sekundit aeglasem, kui ralli liidritel. Portugallaste ja eestlaste vahe üldarvestuses oli nüüd 6,9 sekundit.

Reedese võistluspäeva viimase pika katsena sõideti Tronqueira katse teine läbimine. Tihedas vihmas ja väga libedates tingimustes sõidetud katsel ei olnud eestlaste auto rehvid enam parima pidamisega ning lisaks lõhuti katse lõpus olnud veetakistusest läbi sõites auto esiosa. Katse seitsmes aeg ja 16,9 kaotussekundit katse võitjatele tähendas, et Torn / Pannas pidid üldarvestuses ära andma kaks positsiooni ja jätkasid neljandal kohal. Kaotust liidritele oli 11,7 sekundit.

ERC Assooride ralli avapäeva lõpetas 3,12 km pikkune publikukatse, kus võisteldi paarisrajal.

Ken Torn / Kauri Pannas sõitsid paaris, kus nende konkurentideks olid ralli liidrid Moura / Costa.  Eestlased ja portugallased läbisid katse identse ajaga 2:39,9, mis tähendas kolmandat resultaati.

Avapäeva lõpetasid Ford Fiesta Rally2 autol sõitvad Torn / Pannas neljanda kohaga. Eestlased jäävad enne pühapäevaseid katseid liidritest 11,7 sekundi kaugusele. Teisest kohast lahutab eestlaseid 3,3 sekundit.

Ken Torn:

"Nii nagu ma enne rallit ennustasin, et ilm muutub siin väga kiirelt ja kunagi ei tea päris täpselt, mis ees ootab, täpselt nii ka läks. Päris keeruliste oludega päev oli, kuid saime, ma arvan, enda tegemistega  okeilt hakkama. Homme on veel pikk päev ees ja tuleb keskenduda oma asjale.“

ERC Assooride ralli TOP6 järjestus peale SS7: 

1. Moura / Costa 1:24:11,8

2. Wagner / Winter +8,4

3. Llarena / Fernandez +9,0

4. Torn / Pannas +11,7

5. Araujo / Ramalho +35,5

6. Tempestini / Itu +45,1

ERC Assooride ralli jätkub pühapäeval seitsme kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 86,50 katsekilomeetrit. SS8 saab Eesti aja järgi alguse 12.08.

Sarnaselt avapäevale saab Ken Torni ja Kauri Pannase tegemistele kaasa elada Ken Torni FB fännilehe facebook.com/KenTornOfficialFanpage vahendusel ja otsepildis TV3 Spordi kanalitel ning www.fiaerc.com/erc/.