Reklaam sulgub sekundi pärast

Ken Torn ja Kauri Pannas teevad Portugali ERC etapil Rally2 autoga debüüdi

Reedel antakse Põhja-Portugalis, Fafes start Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) hooaja avaetapile. Järjekorras 35. Rally Serras de Fafe - Felgueiras - Cabreira e Boticas võistlusele on end registreerunud 71 võistluspaari, kelle hulgas ka 2021. aasta ERC Junior klassi meistrid Ken Torn ja Kauri Pannas.

Kui möödunud aastal võistlesid Saaremaalt pärit noormehed ERC sarjas neljaveolise Ford Fiesta Rally3 autoga, siis selleks aastaks on eestlased võistlustehnika välja vahetanud ja stardivad esmakordselt ERC sarjas neljaveolisel Ford Fiesta Rally2 autoga. 

Torni ja Pannase hooaja eesmärgiks on koguda Rally2 autoga võimalikult palju võistluskilomeetreid ja osaleda kõigil tänavustel Euroopa meistrivõistluste etappidel, mida peaks esialgsetel andmetel olema kokku kaheksa. Eestlaste võistlusauto eest on rallidel hoolitsemas C-Rally Team ehk sama meeskond, kellega juba jaanuaris sõidetud Eesti meistrivõistluste avaetapil SprintRalli Otepää Talv 2022 edukalt koostööd tehti. 

Ken Torn: 

"Ühelt pool on see väga hea ja rõõmsaks tegev võimalus, mis meile on pakutud, kuid teisalt on maailmas toimuv ja sellega kaasnevad eelarve täitmise ülesanded seda emotsiooni alla tõmmanud.  Fafes oleme stardis ja kavatseme nautida igat kilomeetrit Rally2 autos ja anda endast seejuures nagu alati parim. Minu viimased sõidetud kilomeetrid pärinevad jaanuaris sõidetud Otepää sprintrallilt, kuid õnneks saame kohapeal enne võistlus teha väikese testi,  et veidi kruusal autoga sina peale saada. Hetkel on eesmärk teha kaasa kogu ERC hooaeg, kuid kerge see ülesanne kindlasti olema ei saa. Portugalis jätkame koostööd C-Rally Teamiga, kellega tegime koostööd ka Otepääl.“ 

Kauri Pannas: 

"Mul on väga hea meel, et lõpuks oleme oma tehtud töö ja tulemustega jõudmas veelgi ägedamete väljakutseteni. Sellise autoga sõitmine on iga noorema rallimehe unistus. Olen  uhke, et Ken ja mina oleme selleni jõudnud. Kuna kruusal kogemus selle autoga puudub, siis hetkel on raske midagi öelda ja oodata. Nagu ikka, oleme spordimehed ja teeme enda asja nii hästi kui võimalik“ 

Torni ja Pannase Ford Fiesta Rally2 võistlusauto kannab Portugali ERC etapil numbrit 40. Kuna sel aastal on Euroopa meistrivõistlustel sama promootor, kes ka WRC sarjas, siis on  eesootaval nädalavahetusel WRC All-Live keskkonnas oodata ka ERC Portugali etapi Live ülekandeid, kus loodetavasti õnnestub näha ka meie meeste sõitu.