Ken Torn / Andrus Toomile ERC Rally Liepājalt absoluudi neljas koht

Torn / Toomile pühapäeva kuuest kiiruskatsest neli TOP6 aega. Eestlased esimesena poodiumilt väljas. Järgmiseks võistluseks tuleb aru saada, et miks see nädalavahetus poodiumi tempos ei oldud.

Fotod: Sven Kollus

Torn

Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) hooaja viies etapp, Rally Liepāja jätkus pühapeval kuue kiiruskatsega. Ken Torn / Andrus Toom (Ford Fiesta Rally2) alustasid teist võistluspäeva viiendalt kohalt ja jäid liidritest 45,6 sekundi kaugusele.

Sarnaselt laupäevale sõideti kaks kolme katselist ringi. Torn / Toom alustasid päeva kuuenda katseajaga ja kaotasid koduteedel sõitnud ralli liidritele Mārtiņš Sesks / Renars Francisele 12,1 sekundiga. Eestlastele hommikuse ringi katsetelt veel kümnes ja seitsmes aeg.  Ennelõunat sõidetud viimane katse tõstis Torm / Toomi üldarvestuses koha võrra, sest kolmandat kohta hoidnud Tom Kristenssoni autol purunes rehv. Viimasest poodiumikohast lahutas eestlaseid nüüd 20,7 sekundit.

Kui hommikusel ringil jõudsid Torn / Toom katsetel TOP6 vaid korra, siis nüüd, kui poodiumikoht oli sihikul tõsteti tempot, lennati hüpetel kõrgemalt ja jõuti TOP6 kõigil kolmel järelejäänud katsel.

Pingutusest hoolimata suudeti nende ees olevate konkurentidega vähendada vahet minimaalselt ning ralli finišis oli see 19,6 sekundit.

ERC Rally Liepāja ülivõimas võit koduteedel sõitnud Läti võistluspaarile Sesks / Francis. Ken Torn / Andrus Toom kaotasid 12. kiiruskatse kokkuvõttes lõunanaabritele 1.31,2.

Ken Torn:

„Olime sel nädalavahetusel ikkagi nö. suurest mängust väljas. Nüüd tuleb aru saada, et miks see nii oli ja lahendus sellele leida. Vähemalt tõime auto ilusti koju. Tahan tänada Andrust, kes kiiresti reageeris ja tuli aitas meid hädast välja. Ta tegi oma töö väga hästi ja kõrgetasemeliselt ära.“