Ken Oskar Algre sai KZ2 maailmakarikal 23. koha

KZ2 finaali start
KZ2 finaali start — FOTO: FIA Karting / KSP Reportages

Nädalavahetusel peeti käigukastiga kartide maailmameistrivõistlusi Portimão kardirajal Portugalis. Eestlased Ken Oskar Algre ja Markus Kajak näitasid suurepärast kiirust, kuid kogesid ka palju ebaõnne, mistõttu ei õnnestunud ka Algrel elu parimast KZ2 maailmakarika tulemusest viimast võtta.

Reedel vihmastes oludes peetud kvalifikatsioonisõidus näitas Algre 12. ringiaega ja kindlustas sellega kõigisse eelsõitudesse stardikoha teise ritta. Markus Kajak ei suutnud ajasõidus kaasmaalasega sammu pidada ning sai kirja alles 74. ringiaja.

Eelsõitude eesmärgid läksid tiimikaaslastel seega vastupidiseks, sest Algrel tarvitses kõrges mängus püsimiseks ning finaali pääsemiseks vaid kohta hoida. Kajakut ootasid ees aga tõsised tööpäevad, et mahtuda finaali mineva 36 parima sekka. Reedeõhtuses jätkuvalt märjas eelsõidus Kajakul aga tõusta ei õnnestunud ning ka Algre langes mõne koha võrra, lõpetades reede 8. positsiooniga.

Järgmise päeva esimene eelsõit tõotas head aga mõlemale eestlasele, kui Algre jõudis finišisse viiendana ja Kajak tegi jätkuvalt märjal rajal tõusu esikümnesse. Kolmandas eelsõidus teenis Algre oma halvima eelsõidu positsiooni, kui lõpetas 10. kohal. Samal ajal Markus Kajak näitas oma parimat eelsõitu, kus finišeeris kuuendana. Algre lõpetas oma eelviimase eelsõidu koguni esikolmikus, kui Kajakul läbi rivi murda ei õnnestunudki. Veel üks koht esikuuikus säilitas Algrele 12. koha üldarvestuses ning Kajak tõusis veel esikümne positsiooniga 34. kohale, mis pani ta täpselt finaali piirimaile.

Pühapäeval koos Superheat B’s startinud eestlased tegid head esimesed ringid, kuid katkestasid üheskoos 8. ringil, kusjuures täiesti omavahelise seoseta kahekurvise vahega. Algret tabasid tehnilised probleemid 6. kohalt ning Markus Kajak lõpetas oma maailmakarika Superheat’i 12. positsioonilt. Kajak langes punktitabelis 40. kohale, Algre aga 20. Algre potentsiaal esikümne piirimail lõpetada oluliselt halvenenud stardikoha tõttu finaalis ei realiseerunud. Parim eestlane lõpetas Portimãos 23. kohal.

2024. aasta kardispordi suurvõistluste hooaeg hakkab lõpule jõudma. Eesti koondislased on veel stardis nädala pärast algaval ja 26. oktoobril lõppeval Rotax Grand Finalsil, kus eestlased on esindatud 5 võistlusklassis: valitsev Grand Finalsi meister Ragnar Veerus DD2s, möödunud aasta hõbedane mees Nikita Ljubimov Minimaxis, Paul Hamburg Senioris, Priit Sei Mastersis ning Fernando Paimre Junioris.