Katsevõidu teeninud Georg Linnamäe lõpetas Elverumi ralli neljanda, Robert Virves seitsmendana

Robert Virves autoroolis
Robert Virves autoroolis — FOTO: GustaGraphy

Eile ja täna Norras toimunud Elverumi rallil sõitsid kaasa ka kaks eestlast. Georg Linnamäe, kelle kaardilugejaks on britt James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) ja Robert Virves, kes sõidab koos portugallase Hugo Magalhaesiga (Ford Fiesta Rally2). 

24-aastane Georg Linnamäe näitas reedel toimunud kahel esimesel kiiruskatsel neljandat aega ning lõpetas üledarvestuses päeva samuti neljandana (+45,8). 

Eelmisel hooajal Junior WRC maailmameistriks tulnud 22-aastane Robert Virves näitas esimesel kiiruskatsel kaheksandat ja teisel kiiruskatsel kuuendat aega ning lõpetas reedese päeva kaheksandal kohal (+1.14,0)

Robert Virvese mõtted peale reedest võistluspäeva: “Täna sai alguse Rally Elverum, mis on meie ettevalmistus Rootsi ralliks. Täna õhtul sõideti 2 kiiruskatset ning esimese päeva lõpetasime 8. kohal. Rütmi ja legendiga on veidi probleeme, kuid arvestades pausi pikkust on see okei ja kasvatame vaikselt enesekindlust ning õpime tundma uut autot. Homme aga ootab meid ees 8 kiiruskatset kogupikkusega ca 130 km.”

Täna (laupäeval) toimus kaheksa kiiruskatset (kokku 130 km), kus eestlased näitasid paremat minekut kui esimesel päeval. Eriti heas hoos oli täna Linnamäe, kes kaheksandal ja viimasel kiiruskatsel näitas teist aega ning 9. kiiruskatsel noppis katsevõidu.

Lõppkokkuvõttes võtsid norrakad etapilt siiski kolmikvõidu. 32-aastane Frank Tore Larsen tuli Elverumi ralli võitjaks. Teise koha võttis Ole Christian Veiby, kes kaotas lõpuks kaasmaalasele 34,5 sekundiga. Kolmandale kohale sõitis ennast 35-aastane Eyvind Brynildsen (+47,0). 

Georg Linnamäe võttis kolme norraka järel neljanda koha (+1.29,2) ning Robert Virves lõpetas ralli 7. kohaga (+3.26,1).

Kahe eestlase vahele jäid veel rootslane Pontus Tidemand ja norrakas Marius Aasen.