Karel Kutsar võitis MX Liiga viimase etapi Maardus

11. septembril toimus Maardu krossirajal “Tõnu Lille Mälestusvõistlus”, mis oli ühtlasi MX Liiga selle hooaja viimaseks etapiks.

Korraldajad olid hädas kastmise ja liiga kuiva pinnasega, kuid vaatamata sellele sai võistluspäeva ikkagi täies mahus läbi viia. Kõige kiiremas MX Pro klassis võttis etapivõidu Karel Kutsar (Sõmerpalu MK), kirjutab msport.

MX Pro klassis oli võistlejaterivi kahjuks üsna lahja kuna erinevates riikides toimusid veel mitmed meistrivõistluste etapid ja seal osalesid ka paljud meie tipud. Tihemetsas saadud vigastusest taastunud Karel Kutsaril kellegiga väga võidu sõita polnud ja ta võttis mõlemas Pro klassi sõidus suure edumaaga esikohad. Avasõidu lõpetas Kutsari järel teisena Rait Kaimer (Motoworks RT) ja kolmandana Kairo Katkosilt (RedMoto Racing). Teises sõidus vahetasid mehed omavahel kohad ja see tähendas, et etapi kokkuvõttes kuulus teine koht Katkosiltile ja kolmas Kaimerile. MX Jun klassi arvestuses oli parim Mikk-Martin Lõhmus (HRC Eesti Racing Team), teise koha sai Otto Mattias Rootalu (KTL Racing) ja kolmanda koha Henri Möll (KTL Racing).

Eesti karikavõitjaks tuli MX Pro klassis 572 punktiga Tanel Rauk (Jõhvi Motoklubi), teise koha sai 565 punktiga Katkosilt ja kolmanda koha 463 punktiga Juri Vinogradov (Narva SK Energia). MX Jun arvestuses oli hooaja parim 692 punktiga Vinogradov, teise koha sai 576 punktiga Maksim Kaljula (Narva SK Energia) ja kolmanda koha 382 punktiga Tristan Loob (Pärnu Motoclub).

Veteranide 40+ masinaklassis võttis viimasel etapil esikoha Erki Tärno (Motoextreme), kes võitis mõlemad võistlussõidud. Teisena lõpetas mõlemad sõidud Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi) ja talle kuulus etapi kokkuvõttes teine koht. Kolmas oli mõlemas sõidus Janis Kaljas (Kohila Motospordi Klubi). Viimasele etapile sarja liidrina tulnud Taimar Taaber (Kagu MK) kukkus avasõidus üsna kõvasti ning sai vigastada ja teisest sõidust ta osa ei võtnud. Siiski piisas talle avasõidus teenitud punktidest, et hooaja kokkuvõttes 294 punktiga 40+ klassi karikavõitjaks tulla. Teiseks tuli 273 punktiga Ärm ja kolmandaks 249 punktiga Kaljas.

Veteranide 50+ masinaklassis oli enne viimast etappi esikoha kindlustanud juba Aivo Rabbi (Paikuse MK). Rabbi oli kohal ka viimasel etapil ning näitas taas, et talle sel hooajal vastast pole. Mõlema sõidu võiduga teenis Rabbi esikoha. Teiseks tuli etapi kokkuvõttes 44 punktiga Jaan Tang (KTL Racing) ka kolmandaks Argo Laherand (MK Lääne). Hooaja kokkuvõttes tuli esimeseks 388 punktiga Rabbi, teise koha sai 313 punktiga Valeri Homin (Roosna-Alliku Motoklubi) ja kolmanda koha 285 punktiga Priit Laur (Linnamäe Krossiklubi).

MX B klassis oli enne viimast etappi seis väga põnev ja esikoht lahtine. Teisel kohal olnud Marken Sonn (Kose AMK) vajas kindlasti kõrgeid punkte, et esikohale tõusta. Sellega sai ta hakkama kui võitis mõlemad võistlussõidus ja teenis etapilt esikoha. Viimasele etapile liidrina läiud Marten Enok (KTL Racing) lõpetas sõidus teisel ja kolmandal kohal ning teenis etapi kokkuvõttes kolmandana koha. Sellest piisas, et napi 4 punktiga Sonni ees hooaja kokkuvõttes esimeseks tulla. Teise koha sai viimasel etapil Danel Dreving (Paikuse MK), kes sõidud kolmanda ja teisena lõpetas. Üldarvestuses kuulus esikoht 702 punktiga Enokile, teiseks tuli 698 punktiga Marken Sonn ja kolmandaks 618 punktiga Dreving.

MX C klassis võitis viimase etapi britt Sam Jones (KTL Racing). Jones oli avasõidus teine ja teises sõidus esimene. Teise koha sai etapi kokkuvõttes Carl-Markus Merits (Türi Auto-Motoklubi), sõitudes oli ta esimene ja kuues. Kolmas koht kuulus viimasel etapil Karl Kiilile (KTL Racing), sõidud lõpetas ta viiendana ja teisena. Hooaja kokkuvõttes tuli esikohale 688 punktiga Jones. Viimasele etapile liidrina läinud Merits pidi lõpuks 676 punktiga leppima teise kohaga. Kolmas oli hooaja kokkuvõttes 575 punktiga Aron Annerviek (Pärnu Motoclub).

MX D klassis teenis viimasel etapil esikoha Carl Ülejõe (Freetime Racing), avasõidus oli ta esimene ja teises sõidus kolmas. Teiseks tuli etapi kokkuvõttes Sten-Kevin Toomela (KTL Racing), avasõidu neljandale kohale lisas ta teise sõidu esikoha punktid. Kolmas oli etapi kokkuvõttes Karl Talinurm (KTL Racing). Sõitudes oli ta kolmas ja teine. Hooaja kokkuvõttes tuli ülekaalukalt esimeseks 684 punktiga Ülejõe. Teise koha sai 540 punktiga Reimo Aedver (RedMoto Racing) ja kolmanda koha 536 punktiga Talinurm.

MX E klassis hoidis enne viimast etappi esikohta Sten Tasso (Kagu MK), kuid viimast etappi pidi sõitma ta katkise sõrmeluuga ja see andis võimaluse ka Arti Hallingule (Linnamäe Krossiklubi) ja Risto Vanatoale (Pärnu Motoclub). Viimase etapi võitiski Halling, kes sõitudes teine ja esimene oli. Teise koha sai etapil Khevin Kalm ja kolmanda koha Kait Kask. Tasso suutis viimasel etapil üheksanda koha punktid ära tuua ja sellest ka piisas, et hooaja kokkuvõttes 593 punktiga esikohale tulla. Teiseks tuli 585 punktiga Halling ja kolmandaks 577 punktiga Vanatoa.