Karel Kutsar võitis Castrol motokrossi EMV teise etapi Langel

Castrol motokrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp toimus Tartumaal Lange krossirajal. MX Open klassis teenis etapivõidu Karel Kutsar, kes asus kokkuvõttes samuti sarja juhtima. MX2 klassis läks etapivõit lätlasele Toms Macuksile. MX2 klassi üldarvestuses tõusis liidriks täna kolmas olnud Martin Michelis.

Kärcher MX Open klassis oli kohal kogu meie paremik, välja arvatud MM-sarjas sõitev Hardi Roosiorg ning Inglismaa sarjades osalev Harri Kullas. Ajasõidus sõitis parima ringiaja välja avaetapi järel punktidega teist kohta hoidnud Karel Kutsar. Teist aega näitas sarja liider Gert Krestinov ja kolmandat Tanel Leok. Esimeses võistlussõidus tegi parima stardi vanameister Tanel Leok. Talle järgnesid Jan Jakobson ja Karel Kutsar. Sõidu teisel ringil Jakobson kukkus ning langes kõrgest mängust välja. Leoki seljataga võttis teise koha sisse Kutsar ja kolmandaks tõusis Erki Kahro. Mõne ringi järel suutis Kutsar Leokist mööduda ja sõitu juhtima asuda. Hetk hiljem sai Leokist mööda ka Kahro. Sõidu teises pooles suutis Kutsar järgnevatega väikese vahe sisse sõita ja talle kuulus avasõidu võit. Kahro, Leok ja Krestinov võitlesid kuni sõidu sõidu lõpuni järgnevate kohtade eest. Kahro suutis teist kohta lõpuni enda käes hoida, Leok tuli finishisse kolmandana ja Krestinov neljandana.

Teises MX Open klassi sõidus asus stardi järel liidriks Jakobson. Ta suutis liidrikohta neda käes hoida kaks ringi. Seejärel tõusis sõidu liidriks Tanel Leok, kellele peagi järgnesid Kutsar ja Krestinov. Leok hoidis seejärel pikka aega esikohta enda käes, kuid ta ei saanudki hetkegi kergemalt hingata, sest Kutsar oli pidevalt tal seljataga. Kui sõita jäi kaks ringi, siis kandis lõpuks Kutsari survestamine vilja ja ta pääses Leokist mööda ning võitis ka teise sõidu. Viimasel kahel ringil püüdis Leokist mööda saada ka Krestinov, kuid need rünnakud vanameister tõrjus ja lõpetas sõidu teisena. Krestinov tuli finishisse kolmandana. Avasõidu teisena lõpetanud Erki Kahro oli neljas.

Etapi kokkuvõttes teenis 50 punktiga esikoha Karel Kutsar. Teise koha sai 42 punktiga Tanel Leok ja kolmanda koha 40 punktiga Erki Kahro. MX Open klassi uueks liidriks tõusis tänase etapi järel 95 punktiga Kutsar. Teisel kohal on 85 punktiga Krestinov ja kolmandal kohal 84 punktiga Leok. MX Open Local klassi arvestuses tuli täna esimeseks Tanel Rauk (Jõhvi Motoklubi). Teise koha sai Mait Kaha (Tartu Motoklubi) ja kolmanda koha Marken Sonn (Kose AMK).

MX2 klassi ajasõidus kuulusid kaks esimest kohta 2-taktilistel tsiklitel sõitvatele meestele. Esimese aja sõitis välja Meico Vettik ja teise aja lätlane Toms Macuks. Kolmandat aega näitas soomlane Sampo Rainio. Avasõidus asus stardi järel liidrikohale Vettik, talle järgnesid Kaarel Tilk ja Rait Kaimer. Kohe sõidu alguses hakkas Vettik järgnevatel eest ära minema ning talle kuulus lõpuks kindel esikoht. Neljandaks ringiks tõusis teisele kohale Macuks, kes lõpuks ka kindla teise koha võttis. Kehva stardi teinud Martin Michelis suutis sõidus pidevalt oma positsiooni parandada ning sõidu keskel püüdis ta kinni kolmandal kohal sõitnud Tilga. Michelis pääses Tilgast ka kiirelt mööda ning võttis lõpuks magusa kolmanda koha.

MX2 klassi teist sõitu asus stardi järel juhtima Toms Macuks, talle järgnesid avasõidu võitja Vettik ja tema järel kolmandana Michelis. Esimestel ringidel näitas suurt agressiivsust üles Vettik, kes otsis igal võimalus möödumiskohta Macuksist. Paari ringi järel suutiski Vettik lätlasest mööduda ja esikohale tõusta. Selle aga polnud aga esikoha saatus kaugeltki veel otsustatud. Lätlane kogus ennast mõned ringid ja ründas ise ning suutis meie mehelt liidrikoha taas röövida. Publiku marulisel kaasaelamisel hakkas Vettik sõidu teises pooles taas ise lätlast survestama ning sai mitmel korral juba ka Macuksile kõrvale, kuid lõplikult puhast möödasõitu ta ikkagi teha ei suutnud ja sõidu võitis Macuks. Vettik lõpetas sõidu teisena ja Michelis, kes suutis kahe esimesega terve sõidu tempot hoida kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Macuks, samade punktidega jäi teiseks Vettik. Kolmanda koha teenis 40 punktiga Michelis. Kuna kaks tänast esimest avaetapil Karksi-Nuias ei osalenud, siis on sarja liider Lange etapi järel 82 punktiga Michelis. Teisel kohal asub 81 punktiga Kaarel Tilk, kes täna viienda koha sai. Kolmas on üldarvestuses 79 punktiga soomlane Sampo Rainio, tänase etapi lõpetas ta neljandana.

Koos MX2 klassiga käisid rajal ka MX 125 klassi sõitjad ja seal oli avasõidus kindlalt parim lätlane Tomass Saicans. Järgmistele kohtadele võitlesid juba meie poisid, teisena tuli finishisse Romeo Pikand ja kolmas oli Tristan Uiga. Napilt jäi neljandaks Sebastian Leok. Ka teises sõidus oli teistest peajagu üle Saicans, teisena lõpetas sõidu Tristan Uiga ja kolmandana Joosep Pärn.

Etapi kokkuvõttes oli esimene 50 punktiga Saicans, teise koha sai 42 punktiga Uiga ja kolmanda koha 37 punktiga Romeo Pikand. Klassi uueks liidriks tõusis enne tänast etappi teisel kohal olnud Saicans (93 punkti). Teiseks langes 86 punktiga Uiga ja kolmas on 78 punktiga Pikand.

Veteranide masinaklassis oli stardis kogu Karksi-Nuia esikolmik. Lisaks tegi Langel oma hooaja esimese võistluse kahe aasta tagune Eesti meister ja eelmise hooaja kolmas Urmas Heliste (Kagu MK). Seega võis oodata poodiumikohtadele veelgi vihasemat võitlust. Avasõidus võttis stardi järel liidrikoha enda kätte avaetapi teine Priit Palatu (Sõmerpalu MK). Tema järel teise koha võttis sisse Heliste ja kolmas oli sõidu alguses sarja liider Erki Privoi (Sõmeru Racing). Heliste oli vaatamata olematule trennile esimestel ringidel energiat täis ning ta püüdis haarata koguni liidrikohta. Paari ringi järel andis treenimatus aga tunda ja Heliste langes poodiumikonkurentsist välja. Avasõidus Palatuga keegi sammu pidada ei suutnud ja talle kuulus kindel esikoht. Teisena lõpetas sõidu Privoi ja kolmandana Taimar Taaber (Kagu MK).

Teist sõitu asus juhtima taas Palatu, talle järgnes Privoi. Esimestel ringidel survestas Privoi liidrit kõvasti, kuid Palutu kohta käest ei andnud ja mingil hetkel sai ta vahe oma jälitajaga sisse. Lõpuks võttiski Palutu Privoi ees 18 sekundilise esikoha. Kindla kolmanda koha teenis taas Taaber.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Palatu, teise koha sai 44 punktiga Privoi ja kolmanda koha 40 punktiga Taaber. Kahe etapi järel tõusis klassi uueks liidriks 97 punktiga Palatu. 91 punktiga on teisel kohal Privoi ja 80 punktiga on kolmas Taaber.

85cc klassis oli tänasel päeval teistest grammi jagu parem Gregor Kuusk (RedMoto Racing). Hommikuse ajasõidu võitmise järel võitis ta üsna kindlalt ka mõlemad võistlussõidus. Sõitudes pani Kuuse võitudele aluse kaks stardivõitu. Avasõidu lõpetas teisena eelmisel nädalavahetusel Soome MV poodiumile tõusnud Jan Jasper Kõiv (KTL Racing Klubi). Kolmandana lõpetas avasõidu Jan-Marten Paju (RedMoto Racing). Teises sõidus oli Kuuse järel teine aga Travis Leok (Sõmerpalu MK), kes avasõidu neljandana oli lõpetanud. Kolmandana lõpetas teise sõidu taas Paju.

Etapi kokkuvõttes võttis 50 punktiga esikoha Kuusk. Teise koha sai 40 punktiga Leok ja kolmanda koha 40 punktiga Paju. Samade punktidega jäi neljandaks Kõiv. Kahe etapi järel on maksimaalse 100 punktiga liidrikohal Kuusk. Teisel kohal on 82 punktiga Leok ja kolmandal kohal 80 punktiga Paju.

65cc masinaklassis oli stardirivis 21 poissi ja suurfavoriidiks sel hooajal kodustes sõitudes löömatu olnud Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Avasõidus võttiski Leok kohe stardi järel liidrikoha enda kätte ja sellega oligi esikoha saatus otsustatud. Leok läks koheselt oma teed ja võttis kindla esikoha. Sama kindlalt kuulus teine koht avasõidus Aston Allasele (RedMoto Racing). Kolmandaks tuli lätlane Jekabs Hudolejs. Teise sõidu alguses jäi Leok stardi järel viiendale kohale ja paaril esimesel ringil sai ta näidata ka oma möödasõidu oskuski. Paari ringiga sõitiski Leok enda ees olevatest konkurentidest mööda ja tõusis liidrikohale. Seejärel läks ta jälle oma teed ning võttis järjekordse esikoha. Teisele ja kolmandale kohale pidasid tulise lahingu Allas ja Hudolejs. Allas suutis lätlase kõik möödumisüritused ära hoida ning teenis magusa teise koha.

Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esimeseks Leok. Teise koha sai 44 punktiga Allas ja kolmanda koha 40 punktiga Hudolejs. Kahe etapi järel on 100 punktiga esikohal Leok. Teine on 88 punktiga Allas ja kolmas 74 punktiga täna neljas olnud Enri Lustus (Sõmerpalu MK).

Naiste klassis oli täna rajal vaid seitse sõitjat. Mõlemad sõidud võitis väga kindlalt Kadri Ehamäe (SK Yamaha Keskus). Sama kindlalt oli teine kahel korral Karleen Randver (Otepää Motoklubi) ja kolmas Carita Lomp (Pärnu Motoclub). Kahe etapi järel tõusis sarja juhtima 95 punktiga Ehamäe. Teisele kohale langes 91 punktiga Randver ja kolmas on 82 punktiga Lomp.

Hobi masinaklassis oli täna parim Marcos Odar (Sõmeru Racing), teise koha sai Aron Annerviek (Pärnu Motoclub) ja kolmanda koha Carl-Markus Merits (Türi Auto-Motoklubi).