Kardisportlaste välisstardid: Oliver Kurg võitis Leedus ja teised tulemused

Oliver Kurg võitis Leedus
Oliver Kurg võitis Leedus — FOTO: Rotax Max Lithuania Challenge

Eesti kardisportlased sõitsid pühade ajal võidu nii Itaalias kui Leedus. Parimad tulemused toodi koju Leedust, kus Rotax Junioris võidutses Oliver Kurg ja DD2s lõpetas teisena Ragnar Veerus. Itaalias WSK Open Seriesi neljandal etapil eestlasi edu ei saatnud, KZ2 piloodid finaali ei pääsenud ja Mark Martin Loomets katkestas Mini klassi finaalis, kirjutab uus.autosport.ee.

Oliver Kurg (Racing Academy) tegi Leedu meistrivõistlustel puhta töö, võites nii kvalifikatsiooni, kõik eelsõidud kui finaali. Parimat kiirust näidanud eestlane seljatas konkurendid juba kvalifikatsioonis 0,2 sekundiga. Edu konkurentide ees kasvas finaali lõpuks koguni viiele sekundile. 

Ragnar Veerus (KartletiX) tõusis samal ajal DD2 klassis kõigis sõitudes teisele kohale. Teiselt positsioonilt, ehk raja välisservast startimine tõi võidusõidu Veeruseni, nii tuli ka finaalis alustuseks seljatada kaks ette pääsenud konkurenti. Kiireima ringiajaga ei õnnestunud turvalisse kaugusse pagenud liidrit siiski järele jäänud ajaga kinni püüda.

Itaalias koges Mini U10 klassis rasket konkurentsi Mark Martin Loomets (AMC Tech), kes heitles kohtadele TOP 30s. Kahjuks oli noormees sunnitud viimasel ringil finaali katkestama.

Kuninglikus KZ2 klassis heitlesid finaali pääsu eest Ken Oskar Algre (Maranello SRP) ja Markus Kajak (KH Racing). Kumbagi kahjuks arvestatav edu ei saatnud, sest Algre lõpetas võistluse 61. kohal. Kajakul eelfinaal ebaõnnestus ja seetõttu jäi ta ka võrdsetel punktidel esimesena finaalikohast ilma, tulemuseks seekord 37. koht.