Kardisportlane Markus Kajak oli Portugalis teine

Markus Kajak oli Portugalis teine
Markus Kajak oli Portugalis teine — FOTO: Markus Kajaku sotsiaalmeedia

Kardisportlane Markus Kajak lõpetas Portugalis Champions of the Future etapi teisena. Portimão kardirajal peetakse kahe nädala pärast ka käigukastidega kartide maailmameistri- ja maailmakarikavõistlused, mille peaprooviks asus möödunud nädalavahetusel võistlustulle koguni 81 võistlejat.

KZ2 klassis startinud Markus Kajak näitas vihmamärjas kvalifikatsioonis 17. ringiaega, kaotades ka kaasmaalasele Ken Oskar Algrele kahe koha võrra. Esimene eelsõit peeti samuti märgades oludes, kus Kajak lõpetas 7. kohaga. Järgmisel päeval kuivades oludes asus Kajak seisu parandama ning tegi kohe esimestega tempot. Ta lõpetas eelsõidud 5., 2., 2. ning viimase koguni esimese kohaga. Ken Oskar Algre seevastu nautis vihmaseid olusid. Ta lõpetas oma esimese eelsõidu 5. positsioonil ning näitas sõidu parimat ringiaega. Järgmisel päeval koges Algre palju ebaõnne ning esikümnesse enam kordagi ei pääsenud. Eelsõitudega tõusis Kajak neljandaks ja Algre langes 45. kohale.

Laupäevases Superheat’is 23. kohalt alustanud Algre tõusis 22., kuid finaalipääsu see talle ei taganud. Esireast alustanud Kajak lõpetas teisena ning kindlustas finaali 3. stardipositsiooni. Hea lähte saanud eestlane säilitas esimestel ringidel kohta ja tõusis neljandal ringil teiseks. Liidrilt hakkas ta mõne ringi järel aega tagasi noppima, kuid seljatagune oli tal pideva valve all. Alguses hingas talle kuklasse prantslane Rousseau ja seejärel armeeniakodakondne Severiukhin. Parimal hetkel suurenes vahe poolele sekundile, kuid enamjaolt püsis vaid 0,2 kuni 0,3 sekundi juures. Finišijoone ületas Markus Kajak teisel kohal, kaotades võitjale 0,6 ja edestades jälitajaid 0,2 sekundiga.

Paul Kristian Hamburg võistles samal ajal Belgias Genki kardirajal, kus peeti BNLi võistlussarja viimast etappi. Rotax Seniori tihedas rivis näitas ta kvalifikatsioonis 8. aega ja esimeses eelsõidus koguni kiireimat ringiaega, aga teenis alles 26. positsiooni. Teine eelsõit kulges samuti katsumusterohkelt, kui esikümne piirimail lõpetanud Hamburg raja lõikamise eest viimaseks kukutati. Kolmandas sõidus vaevles eestlane tempopuuduse käes ja finišeerus 24. kohal.

Järgmisel päeval kuivades ilmastikuoludes peetud Superheat’is tõusis Hamburg 20 positsiooni ja tõusis 12. kohale, näidates seejuures parimatega võrdseid ringiaegu. Finaalis esimese kaheksa hulgas kohti jaganud Hamburg teenis aga kaaskonkurendi lükkamise eest 5 ning ka ninakaristuse 5 sekundit trahvi, mis langetas ta lõpuks 19. kohale tagasi.