Kardisportlane Mark Dubnitski on MM-i eelsõitude järel kaheksas

Kardispordi MM jätkub täna finaalidega
Kardispordi MM jätkub täna finaalidega — FOTO: FIA Karting

Mark Dubnitski on Itaalias Franciacorta rajal toimuvatel kardispordi klassi OK MM-il eelsõitude järel kaheksas.

Kõigis eelsõitudes esikohalt startinud Mark Dubnitski tegi häid starte ning suutis ka välisrajalt esimesse kurvi siirdudes oma edu hoida. Sõidud ei toonud eestlasele küll ühtegi võitu, aga sellegipoolest kogus ta häid punkte, lõpetades 2., 5., 8., 4., 2. ja 3. kohaga. Eelsõitude kokkuvõttes tegi Dubnitski tublisti oma töö ära ning hoidis end suuremate vigadeta kõrgetel kohtadel. See tagas Dubnitskile koha Superheat Bsse, alustades 4. positsioonilt.

Teist OK klassi pilooti Roland Kuklast suur edu eelsõitudes ei saatnud. Eelsõitudest õnnestus tal koguda 20., 31., 21., 30., 17. ja 18. kohad. Kokkuvõttes andis see Kuklasele MMilt 89. tulemuse.

Meryl Peldes, ainukene Eesti esindaja OK Juniori ridades, sai eelsõitudest kirja 24., 23., 30., 18., 10. ja 30. kohad. Kahjuks osales Peldes mitmes avariis, mis röövist temalt võimalused säilitada kvalifikatsioonijärgset positsiooni, aga sellegipoolest pääses ta homsesse OK Juniori Superheat Bsse. Peldes stardib 35. stardiruudust.

Pühapäeval kell 12.40 sõidetakse OK Juniori Superheat B, kus avaneb võimalus kaasa elada Meryl Peldesele  ja 13.05 klassi OK Superheat B, kus osaleb Mark Dubnitski.

Võidusõite saab jälgida siit:

OK Juniori finaal sõidetakse kell 16.15 ja OK finaal kell 17.00.