Kardisportlane Mark Dubnitsiki võitis MM-il kvalifikatsiooni

Mark Dubnitski oli kvalifikatsiooni kiireim
Mark Dubnitski oli kvalifikatsiooni kiireim — FOTO: arhiiv/erakogu

Mark Dubnitski võitis täna maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonisõidu Itaalias Franciacorta kardirajal.

OK Juniori ja OK klasside maailmameistrivõistlused said alguse täna kvalifikatsioonisõitudega. Klassis OK näitas parimat kiirust eestlane Mark Dubnitski, kes võitis viienda kvalifikatsioonigrupi ja edestas ringiajaga 47,294 seni teises kvalifikatsioonigrupis parima aja sõitnud Rene Lammersit (NLD) vaid 0,006 sekundiga. CRG tehasetiimi esindav Dubnitski ei näidanud seejuures mitte ühtegi parimat sektoriaega, kuid pani kokku tähtsaimal hetkel nädalavahetuse parima ringiaja.

Raske töö tasuks saab noormees startida parimalt stardikohalt kõigis eelsõitudes, mis sõidetakse tänase ja homse päeva jooksul. Samas klassis näitas 70. aega Roland Kuklane, kes kaotas kaasmaalasele parimal ringil 0,571 sekundit. Tema stardib kõikidesse oma eelsõitudesse 20. positsioonilt. Juba toimunud esimeses eelsõidus sai ta kirja 21. koha.

Klassis OK Junior on ainukese eestlasena stardis Meryl Peldes, kellel sel hooajal palju tempoprobleeme olnud. Õnneks suutis Meryl need seekord seljatada ja näitas 123 võistleja konkurentsis 46. aega, kaotades võitjale Christian Costoyale (ESP) 0,416 sekundiga. Eelsõitudesse annab see temale 13. ja 14. stardikohad. Juba toimunud esimeses eelsõidus lõpetas Peldes 15. kohaga.

Baltikumi sportlased näitasid täna väga head taset, sest OK klassi ajasõidus mahtus esikümnesse ka lätlane Tomass Stolcermanis, kes vaid kuu aega tagasi KZ2 maailmakarika 7. kohaga lõpetas. Täna näitas ta 9. ringiaega.

Võistlused jätkuvad eelsõitudega.