Reklaam sulgub sekundi pärast

Kardispordi Eesti meistrivõistlused algavad osavõturohke võistlusega Aravetel, tulekul otseülekanne

Avaetapi stardirivid on pikad
Avaetapi stardirivid on pikad — FOTO: Pille Russi

Kardispordi Eesti meistrivõistlused Kartletix Cup ja Prokardi karikavõistlused algavad nädalavahetusel Aravetel, laupäeval toimuvatest võistlussõitudest on kavas EAL Youtube´i kanalis otseülekanne, kirjutab uus.autosport.ee.

Avaetapile on registreerunud ligikaudu 140 võistlejat. “Teeb rõõmu, et noorteklassid Micro 60 ja Mini 60 on jätkuvalt väga populaarsed, neis on kahepeale kokku kirjas üle 40 võistleja,” rääkis EAL kardikomitee esimees Mart Liiksaar. “Samuti on hea meel selle üle, et eelmisel aastal tagasihoidliku osavõtuga kiiretes rahvusvahelistes klassides OK ja KZ2 on Aravetel oodata väga korraliku konkurentsi nagu ka OK Junioris.”

Liiksaar tõi välja ka klassi Rotax Max Seniori populaarsuse, kuhu on registreerunud 20 võistlejat, arvukalt on osalejaid ka teistes Rotaxi klassidel. “Kindlasti on tulemas väga põnev võistlus, kutsun kõiki kohapeale vaatama või kui tulla ei õnnestu, siis jälgima tasuta otseülekannet EAL TV-s.”

Komitee juht mainis, et päev tuleb pikk, laupäeval algavad soojendussõidud kell 8.00 ja autasustamiseni jõutakse kell 19.30. “Täiesti mõistan mõnelt osalejalt tulnud kriitikat, et päev tuleb väsitav. Kuid palun mõista ka korraldajat, ebakindlas majandusolukorras ei olnud sugugi selge, kui palju tuleb esimesele etapile võistlejaid. Igal juhul on hea meel näha, et jätkuvalt leidub arvukalt inimesi, eks ise või koos oma järeltulijatega leiavad tee autospordi juurde. Töötame selle nimel, et leida võistluse korraldamiseks parem formaat.”

Reedel on kavas treeningud, laupäeval algavad kvalifikatsioonid kell 9.20, eelfinaalid 11.30 ja finaalid 15.00. Otseülekanne EAL TV-s algab laupäeval kell 9.20.

Eesti meistrivõistluste avaetapile Aravetel järgneb teine osavõistlus 2. ja 3. juunil Põltsamaal, kolmas etapp sõidetakse 14.-15. juulini Raplas. Neljas etapp peetakse 25.-26. augustini Riia lähedal 333-kompleksis (ei osale Cadet klass). 1. ja 2. septembril (ei osale klass KZ2) ning 22.-24. septembrini peetavate võistluste toimumiskohad on veel lahtised.

Möödunud aastal üksiku võistlusena peetud Baltic Cup toimub tänavu kolmeetapilise sarjana. Hooaeg algab 27.-28. maini Leedus Šiauliais peetava võistlusega, teine etapp toimub augustis 333-kompleksis Lätis 26.-27. augustini osaliselt koos Eesti meistrivõistluste etapiga ja kolmas Eestis septembris 23.-24. septembrini samuti osaliselt koos EMV etapiga.