Reklaam sulgub sekundi pärast

Kardihooaeg jätkub Raplas, tulekul otseülekanne

Kardihooaeg jätkub Raplas
Kardihooaeg jätkub Raplas — FOTO: Pille Russi

Eesti kardispordi meistrivõistlused jätkuvad Rapla kardirajal KartletiX Challenge’iga reedel ja laupäeval.

14. ja 15. juulil toimub käimasoleva aasta Eesti meistrivõistluste ja Prokart Eesti karikavõistluste kolmas etapp. Kui tavapäraselt võõrustab Rapla kardirada hooaja avavõistlust, siis tänavu võisteldakse seal hooaja keskel. Kilomeetrist võistluspaika renoveeriti 2003. aastal, kuid rada ise tähistab järgmisel aastal juba 40. sünnipäeva. Tegemist on Eesti kardispordi klassikaga, mida külastatakse igal aastal.

Rajale ootame nii Eesti kui Läti kardispordi paremikku. Üks tihedamaid punktiheitlusi enne kolmandat etappi on Micro 60 klassis, kus Bennet Korjus ja Jasper Kors on võrdse skooriga kaks liidrit ning neid jälitavad Remi Rubin ja Hugo Elmers vaid 5 ja 8 punktiga. Veelgi tihedama esineliku leiab DD2 klassis, kus avaetapi võitja Edgars Vilcans (LAT) edestab Patricks Noels Locmelist (LAT) vaid 1 silmaga.

Küllalt tihedad on nii Mini 60 (liider Markus Kasepõld), OK Junior (Hugo Rajamets), Rotax Max Junior (Toms Strele) kui KZ2 (Siim Leedmaa), kus liidrite vahe ulatub kuni 15 punktini, mis ei paku esinumbritele kuigi palju eksimisruumi. Omi klasse domineerivad seni veatud Nikita Ljubimov (Minimax), Paul-Kristian Hamburg (Rotax Max Senior) ja Priit Sei (DD2 Masters).

Võistlusformaat on seekord kahepäevane, sest reede õhtul astuvad võistlustulle CIK FIA klassid, kes sõidavad kvalifikatsiooni ja esimese eelsõidu, alustades kell 17.40. Nende võistluspäev jätkub laupäeval teise eelsõidu ja finaaliga. Laupäeva hommikul alustavad ka Rotaxid, kelle võistlusformaat jälgib tavapärast kava, kus laupäeva hommikuse ajasõidu järel toimub 2 finaalsõitu. Laupäeval algavad ajasõidud kell 10.20. Samal kellaajal algab ka otseülekanne: