Reklaam sulgub sekundi pärast

Kajak Rootsis teine, Dubnitski ja Peldes Itaalias finaalis

Markus Kajak saavutas Rootsis teise koha
Markus Kajak saavutas Rootsis teise koha — FOTO: KH Racing / sotsiaalmeedia

Nädalavahetusel leidis Eesti kardisportlaseid ka välismaalt – Rootsist ja Itaaliast – kus võistlustules olid Markus Kajak KZ2 klassis, Mark Dubnitski OK-s ja Meryl Peldes OK Junioris.

Rootsi meistrivõistlustel näitas suurepärast tempot Markus Kajak (KH Racing), kes seljatas kvalifikatsioonis kõik konkurendid. Sama hoogu jätkus eestlasel ka eelsõitudes, kuigi pidi tehniliste probleemide tõttu ühe neist katkestama. Kõige kiuste sai Kajak finaaliks kolmanda stardiruudu. Finaalis ei õnnestunud aga noormehel nädalavahetusele võidukat punkti panna, lõpetades siiski väga tugeval teisel kohal. Sotsiaalmeedias vabandas Kajak tiimi ees, et teadmata põhjusel tempot hoida ei suutnud.

Cremonas sõideti Champions of the Future’I neljas ja viimane etapp klassides OK ja OK Junior. Eestlasi esindasid tugevalt nii Mark Dubnitski kui Meryl Peldes (Birel ART Racing) erinevates võistlusklassides. Stabiilsust näidanud Meryl Peldes jõudis 148 sõitja konkurentsis 28. positsioonil finaali, kus eestlanna kahjuks avarii tagajärjel esimesel ringil raja kõrvalt võidusõitu edasi vaatama pidi. Sellegipoolest näitas Peldes head kiirust ning südikat sõitu eelsõitudes.

Klassis OK oli 73 võistleja konkurentsis heas hoos Mark Dubnitski (CRG Racing Team), kes näitas kvalifikatsioonis 19. aega ja alustas finaali koguni 15. stardipositsioonilt. Kaootilises finaalis, kus jäi rajaperve koguni 15 karti, ei saatnud ka eestlast kahjuks edu ja koos esivoolundi viiesekundilise karistusega lõpetas Dubnitski nädalavahetuse 21. kohal. Sellest hoolimata oli noormehe kiirus rahvusvahelises konkurentsis väga paljulubav.

Vahendas, autosport.ee