Kaarel Tilk tuli Soome MV etapil 2. kohale

Nädalavahetusel toimus Tamperes Soome motokrossi meistrivõistluste neljas etapp. MX2 klassis tegi ilusa võistluse Kaarel Tilk, kes etapi kokkuvõttes teise koha sai. MX1 klassis oli Andero Lusbo neljas.

Kaarel Tilk näitas MX2 klassis head minekut juba hommikuses ajasõidus, kus tal õnnestus välja sõita paremuselt kolmas ringiaeg. Temast kiiremad olid vaid sarja kaks kiireimat Mauno Nieminen ja Kimi Koskinen. Avasõitu alustas Tilk stardi järel kaheksandalt kohalt. Paari ringiga tõusis ta juba kolmandale kohale ning ring hiljem õnnestus tal mööduda ka Kangasniemist ning Kaarel tõusis juba teiseks. Seljatagant hakkas aga lähenema rajal parimaid ringiaegu näidanud Koskinen, kes varsti Tilgast ka möödus. Tilk lõpetaski sõidu kolmandana Koskineni ja Niemineni järel.

Teise sõidu start õnnestus Tilgal püalju paremini ja ta pääses kohe esikolmikusse. Pikka aega sõitis Kaarel Koskineni ja Niemineni järel kolmandal kohal. Sõidu teises pooles Nieminen eksis ning Tilk tõusis teisele kohale, kus ta sõidu ka lõpetas. Esikoha teenis Koskinen, kolmas oli Kangasniemi.

Etapi kokkuvõttes tuli Tilk 42 punktiga teisele kohale. Esikoha sai 50 punktiga Koskinen, kolmas oli 40 punktiga Nieminen. Sarja kokkuvõttes tõusis Tilk 129 punktiga neljandale kohale. Liider on 163 punktiga Koskinen, teisel kohal on 161 punktiga Nieminen ja kolmandal kohal 136 punktiga Kangasniemi.

Kuninglikus MX1 klassis läks Lusbo neljandale etapile vastu kolmandalt kohalt. Ajasõidus suutis ta välja sõita neljanda ringiaja. Esimeses sõidus ei õnnestunud Lusbo start kõige paremini ja tal tuli esimestel ringidel hulga möödasõite teha, et esimeste sekka tõusta. Paari ringi järel tõusiski Andero kolmandale kohale Jere Haavisto ja Juuso Matikaineni järele. Sellel positsioonil sõitis Lusbo kuni sõidu lõpuni. Võidu võttis Haavisto ja teine oli Matikainen.

Teise sõidu stardi järel hoidis Lusbo kuuendat kohta. Sõidu esimese poolega suutis ta neljandaks tõusta, kuid poodiumikohta sel korral võtta ei õnnestunud, kuna Andero tsikli sidur lõpetas töötamise. Finishisse tuli Lusbo neljandana. Sõiduvõidu teenis taas Haavisto, teine oli Matikainen ja kolmas Tomi Siro.

Etapi kokkuvõttes tuli Lusbo 38 punktiga neljandale kohale. Etapivõit läks 50 punktiga Haavistole, teine oli 44 punktiga Matikainen ja kolmas 38 punktiga Siro. Sarja kokkuvõttes on Lusbo 151 punktiga kolmandal kohal. Liidrikohta hoiab 197 punktiga Haavisto, teine on 160 punktiga Matikainen.

85cc klassis tegi hea võistluse Jan Jasper Kõiv, kes avasõidu kolmandana lõpetas ja teises sõidus teine oli. Etapi kokkuvõttes tuli ta 42 punktiga teisele kohale. Esikoha teenis 50 punktiga Eemil Pesosen, kolmas oli 40 punktiga Rene Nyman. Sarja kokkuvõttes on Kõiv Pesoneni järel teisel kohal.

Naiste klassis tuli kolmandale kohale Carita Lomp. Lomp lõpetas mõlemad võistlussõidud samuti kolmandana. Kahel korral oli neljas Kadri Ehamäe, kes ka etapi kokkuvõttes neljanda koha sai. Esikoha teenis Melissa Mäntylä, teine oli Noora Uro. Lomp hoiab sarja kokkuvõttes kolmandat kohta.