Reklaam sulgub sekundi pärast

Jüri Vips tegi IndyCari debüüdil viisaka esituse

Jüri Vips IndyCari debüüdil
Jüri Vips IndyCari debüüdil — FOTO: Scanpix

Jüri Vips (Rahal Letterman Lanigan Racing) lõpetas oma esimese võistluse IndyCaris Portlandi rajal 18. kohaga.

Laupäevases kvalifikatsioonis 18. koha teeninud Vips tõusis põhisõidus esimestel ringidel 13. kohale, kuid boksipeatused langetasid eestlase lõpuks taha poole. Vips lõpetas oma debüüdi 18. kohal ning teenis selle eest ka 12 punkti.

Võidu võttis hispaanlane Alex Palou, kes kindlustas ühtlasi viimase etapi eel IndyCari meistritiitli. Teisel kohal lõpetas rootslane Felix Rosenqvist ning kolmas oli uusmeremaalane Scott Dixon.

Eestlase tiimikaaslased Christian Lungaard ja Graham Rahal lõpetasid vastavalt 11. ja 12. kohal.

“Ehkki mu tutvus IndyCari-ga oli raske, nautisin väga kogemust. Arvan, et tulemust mõjutas vägagi sõidu algusosa. Praegu on veel vara öelda miks, aga tagarehvid ei hakanud õigesti tööle,” rääkis Vips pressiteate vahendusel.

“Endale seatud eesmärkide täitmisest jäi pisut puudu: mõned pisiasjad oleks võinud minna paremini. Kuid ikkagi võime olla uhked tehtu üle: kõik 30 meeskonna liiget tegid suurepärast tööd. Nad valmistasid minu ette nii hästi kui võimalik ja nädalavahetus möödas puhtalt. Järgmine võistlus on mu jaoks kindlasti lihtsam ja olen kindel, et saavutame ka parema tulemuse.”

Vips osaleb ka hooaja viimasel IndyCari etapil, mis sõidetakse tuleval pühapäeval Californias Laguna Seca ringrajal.