Reklaam sulgub sekundi pärast

Järvamaal tuleb 9. detsembril vigursõiduvõistlus

Vigursõit kuulub ka FIA Mootorispordimängude kavva
Vigursõit kuulub ka FIA Mootorispordimängude kavva — FOTO: SRO / Nico Deumille

Järvamaal Väätsal toimub 9. detsembril vigursõiduvõistlus, mis avab neljast etapist koosneva Järvamaa karikasarja.

Võistlus on avatud kõigile soovijatele ja täiesti sobilik osavõtuks igapäevaautoga. “Varasem kogemus ütleb, et talvised vigursõidud on igapäevautodega osalejate seas isegi populaarsemad kui suvised asfaltplatsidel sõidud,” rääkis Pärt Õlekõrs võistlust korraldavast Järvamaa Car Meetingust.

Avavõistlusel tuleb talvistes tingimustes sõita slaalomit, teha täpne peatus stopp-boksis ning näidata osavust harjutuses, kus auto ühe külje rattad peavad veerema mööda rajale asetatud lauda.

„Tavasõitjatele on see hea võimalus arendada auto- ja gabariiditunnetust, mida läheb ju liikluses igapäevaselt vaja,“ lisas Õlekõrs. „Rahvarallidel ja -sprintidel osalejad näiteks saavad aga lihvida oma oskusi kunstlike takistuse läbimisel. Kindlasti julgustan kõiki proovima. Rada on huvitav ja tehniline, oma osa lisavad talvised sõiduolud.”

9. detsembril toimuval võistlusel saavad osaleda nii EAL litsentsiga kui litsentsita sõitjad. Klasse on viis: noored, naised, nelikvedu, esivedu ja tagavedu. Eelregistreeruda saab 6. detsembrini, osalustasu on 30 eurot.

Järvamaa karikasarja kolm etappi sõidetakse Väätsal 9. detsembril, 20. jaanuaril ja 17. veebruaril. Neljanda võistluse aeg ja koht on täpsustamisel.

Lisainfo.