Reklaam sulgub sekundi pärast

 Järvamaal algas vigursõidusari

Vigursõidusari toimub Väätsal
Vigursõidusari toimub Väätsal — FOTO: Pille Russi

Väätsal toimus vigursõidu Järvamaa karikavõistluste esimene etapp. Kokku on kavas selles sarjas pidada neli võistlust.

Vigursõidusari kasvas välja Järvamaa Car Meetingu samalaadsetest klubisisestest võistlusest, mida peeti Mäo bussijaama territooriumil. “Kui teha samas paigas palju võistlusi, siis see koht ammendab end aja jooksul,” rääkis peakorraldaja Pärt Õlekõrs. “Seepärast kolisimegi Väätsale. Siin on territoorium piisavalt suur, et teha igale etapile erinev rada.”

Õlekõrs lisas, et sari on mõeldud eelkõige noortele, kuid mitte ainult. “Üritus on väga sobilik tavaautojuhtidele igapäevases liikluses vajaminevate oskuste parandamiseks, samuti sobib see rallisõitjatele, kes saavad lihvida oma oskusi kunstlike takistuste läbimisel.”

Võistlusel osalenud rallisõitja Kalle Kruusma ütles, et terve raja ulatuses olid käed tööd täis. “Osalesin igapäevaautoga nagu vigursõidu põhimõte ongi. Juhiabiseadmete kasutamisel tuli leida kuldne kesktee. Esimeses voorus sõitsin abiseadmed väljalülitatuna, teises olid need töös, kolmandas voorus võtsin lihtsalt natuke rahulikumalt. Rohkem kontrollitud sõit tõi parema aja,” lausus ta.

Esiveoliste klassis võitnud Lauri Veso tõi välja, et rada oli huvitav. “Ei olnud selle vigursõidu moodi, mida tavaliselt silmas peetakse. Olud olid talvised ja tee libe,” rääkis Veso. “Talviste sõiduoskuste arendamiseks oleks igal autojuhil kasulik sellisel võistlustel osaleda. Igati tänuväärne üritus.”

Sarja teine etapp toimub 20. jaanuaril Väätsal.

Tulemused

Esivedu: 1. Lauri Veso, 2. Kalle Kruusma.

Tagavedu: 1. Karl-Erik Hermann, 2. Karl Läll.

Naised: 1. Ilona Melekhova.

4WD: 1. Einar Valdmaa.