Itaalia võitis FIA Mootorispordimängud, Eesti sai 11. koha

Foto: SRO / Kevin Pecks

Prantsusmaal toimunud FIA Mootorispordimängud võitis Itaalia kolme kuld- ja ühe hõbemedaliga. Eesti jäi ühe pronksmedaliga jagama 11. kohta Taani, Gruusia, Iirimaa ja Iisraeliga.

Riikide arvestuses oli teine Prantsusmaa kolme kuldmedaliga ning kolmas Belgia kahe kulla, ühe hõbeda ja kahe pronksiga.

Eestile tõid pronksmedali rallil kolmanda koha saavutanud Georg Linnamäe / James Morgan (Volkswagen Polo GTI R5. Neljanda koha said eestlastest krosskartide juunioride klassis Armin Raag, driftis Kevin Pesur ning kardivigursõidu võistkond Martaliisa Meindorf ning Jürgen Laansoo.

Esikümnesse mahtusid veel mitmed Eesti võidusõitjad: Martin Juga oli kuues krosskartide seeniorklassis, Carmen Kraav seitsmes kardisprindi seeniorklassis ning Mark Dubnitski üheksas sama ala juunioride võistlusel. E-autospordis sai Juss Parek poolfinaalis 12. koha ning 20 osalejaga finaali ei pääsenud. Autode vigursõidus lõpetas Eesti tiim (Hanna Lisette Aabna ja Kevin Lempu) eelvõistluse 18. kohaga ja kaheksandikfinaalidesse ei pääsenud. Ajalooliste autode rallil võistelnud Marko Mättik / Arvo Maslenikov (VAZ-2101) katkestasid plokikaanetihendi purunemise tõttu.

“Kui enne mänge oli ebaselge, mis meid ees ootab, siis nüüd saan öelda, et mängud läksid korda,” sõnas Eesti meeskonna juht Kuldar Sikk. “Kõik võistlejad said hea rahvusvahelise kogemuse ning mitmel alal jõudsime võistluses suurte riikidega kõrgetele kohtadele. Näiteks kartide vigursõitu Eestis võistlusspordina ei harrastata, kuid sellest hoolimata suutis Eesti tiim rääkida kaasa tippkonkurentsis.”

FIA Mootorispordimängudel osales kokku 72 riiki 463 sportlasega, võisteldi 16 alal. Mängude keskuseks oli Paul Ricardi ringrajakompleks, kus võistlusi jälgis 42 000 pealtvaatajat.

Järgmised FIA Mootorispordimängud toimuvad 2024. aastal Hispaanias Valencias.