Reklaam sulgub sekundi pärast

Indrek Mägi Rootsi MV hooaeg sai valusa alguse, Kahro teenis punkte Hollandis

Indrek Mägi
Indrek Mägi — FOTO: msport.ee

Nädalavahetusel algasid Landskrona krossirajal Rootsi motokrossi meistrivõistlused. MX1 klassis läks taas kõrget kohta püüdma Indrek Mägi, kuid kohe avasõidus sai ta valusa vigastuse, mistõttu läheb Indreku hooaeg nüüd pausile. Erki Kahro osales Hollandi MV etapil Markelos ja lõpetas mõlemad sõidud punktikohal.

Mägi alustas laupäevast võistluspäeva MX1 klassis ajasõidu üheksanda kohaga. Kokku oli rajal 49 võistlejat. Kiireimat aega näidanud Ken Bengstonile kaotas Mägi ringi peale 3.5 sekundiga. Teise aja sõitis välja Alvin Östlund ja kolmanda aja Anton Gole.

Kahjuks kohe avasõidu esimesel ringil vigastas Indrek põlve. Ta sõitis läbi valu küll lõpuni ja sai kirja 14. koha. Esimese sõidu võit läks Östlundile, teise koha sai Bengston ja kolmanda koha Emil Jönrup.

Kui iga teise spordiala võistleja oleks edasisest võistlemisest kohe loobunud, siis krossisõitjad on teistmasti mehed. Indrek läks katkise põlvega ka teise sõitu ja suutis isegi kõrgema koha välja veel sõita. Mägi võitles top 10 koha eest ja tuli finishisse lõpuks üheteistkümnendana. Sõidu võitis üllatuslikult Albin Gerhardsson, teise koha sai Gole ja kolmanda koha eelmise hooaja meister Danne Karlsson.

Etapi kokkuvõttes tuli Mägi 17 punktiga 11. kohale. Etapivõidu teenis 39 punktiga Gerhardson, teise koha sai 38 punktiga Karlsson ja kolmanda koha 38 punktiga Jönrup.

Mägi lootis haige põlvega sõita ka pühapäeval teisel etapil, kuid hommikuks oli põlve olukord veelgi halvemaks läinud ja oli selge, et võistelda ikkagi pole võimalik.

Indrek Mägi: “Laupäevases avastardis esimene ring sain vigastada. PCL side ja võimalikud muud lisad. Veeresin läbi valu sõidud lõpuni lootuses, et mõned punktid päästa, aga meistrivõistluste mängust olen väljas. Täna hommikul oli asi veel hullem ja otsustasin käsipidurit panna. Eesti arstile ja saab lisainfot edaspidiseks. Väga kurb, sest oleme palju vaeva näinud ja pingutanud. Hetkel pole rohkem midagi lisada. Tänud toetajatele.”

Nädalavahetusel toimus Markelo krossirajal Hollandi meistrivõistluste etapp, kus MX1 klassis oli rajal Erki Kahro. Ajasõidus 25. aja välja sõitnud Kahro suutis mõlemast võistlussõidust punktid ära võtta.

Esimeses võistlussõidus tegi Kahro kehva stardi ja tal tuli üsna lõpust liikuma hakata. Sõidu lõpuks õnnestus Erkil 19. kohale tõusta. Teises sõidus õnnestus Kahrol start paremini ja ta püsis kogu sõidu vältel punktikohal. FInishisse jõudis meie mees lõpuks 18. kohal.

Etapi kokkuvõttes tuli Kahro 5 punktiga 19. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga mõlemad sõidud võitnud Jeffrey Herlings. Teine oli 44 punktiga Romain Febvre ja kolmas 36 punktiga Brian Bogers.

Erki Kahro: “Hooaja esimene võistlus tehtud ja kaks kindla peale stabiilset sõitu samuti. Väike esimese võistluse rooste oli peal, aga saime palju infot kuhu mina ja mu uue tsikli seadistus areneda võiks. Sõitudes täna 19-18 ja siit on hea edasi minna.”

MX2 klassis oli Hollandis rajal Joosep Pärn, kuid tema võistlus ei läinud nii nagu oleks soovinud. MX2 klassi ajasõidu 26. aja välja sõitnud Pärn katestas esimese võistlussõidu kohe sõidu alguses. Teine sõit läks samuti tõusude ja mõõnadega, kuid Pärn jõudis vähemalt lõpuni ja sai kirja 26. koha. Etapi kokkuvõttes oli ta kolmekümneviies. Võidu teenis Kay de Wolf, teine oli Rick Elzinga ja kolmas Roan van de Moosdijk.

 

Vahendas, msport.ee