Hayden Paddon võitis teist aastat järjest Euroopa meistritiitli

Hayden Paddon võitis teist aastat järjest Euroopa meistritiitli — FOTO: Tim Williams/Action Plus Sports via ZUMA Press Wire

Möödunud nädalavahetusel sõideti Poolas autoralli Euroopa meistrivõistluste sarja (ERC) viimane etapp, kus krooniti meistriteks uusmeremaalased Hayden Paddon ja John Kennard (Hyundai i20 N Rally2). ERC Poola rallivõidu viisid Itaaliasse Andrea Mabellini ja Lenzi Virginia (Škoda Fabia RS Rally2).

Reedel toimus vabatreening, kus kiireimat aega näitas kohalik sõitja Miko Marczyk (Škoda Fabia RS Rally2), teine oli poolakas Jaroslaw Szeja (Škoda Fabia RS Rally2) ning kolmas Paddon. Kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega prantslane Mathieu Franceschi (Škoda Fabia RS Rally2). Teise aja sõitis välja Mabellini ning kolmas oli Marczyk.

Reede õhtuse avakatse järel läks rallit juhtima Marczyk, kes edestas Mabellinit 0,2 sekundiga. Esimese täispikka võistluspäeva avakatse järel võttis liidripositsiooni enda kätte Paddon ning püsis seal terve laupäeva. Laupäeva lõpuks oli teisel kohal Mabellini (+6,8) ning kolmas Simone Tempestini (Škoda Fabia RS Rally2), kes kaotas liidrile +25,5 sekundit. Lisaks Paddonile oli tiitliheitluses veel Franceschi, kes lõpetas avapäeva viiendana (+42,3).

Pühapäeva avakatsel langes kõrgest mängust Tempestini, kes sõitis teelt välja ning pidi ralli katkestama. 11. kiiruskatse järel tõusis Mabellini ralliliidriks ja seda positisooni itaallane enam ära ei andnud. Peale Tempestini katkestamist käis poodiumi viimase astme peale kõva heitlus. Marczyk ja Jon Amstrong (Ford Fiesta Rally2) vahetasid pea iga katse järel kolmandat ja neljandat kohta. Viimase katse eel oli Amstrongi edu Marczyku ees 3,8 sekundit ning teist kohta hoidnud Paddonile jäi Amstrong alla 20,3 sekundiga.

Viimasel kiiruskatsel oli Paddon lähedal katkestamisele. “Teises kurvis sõitsin joonest välja vastu tee äärt ja jäin peaaegu kinni. Lihtsalt istusin seal, gaas põhjas ja üritasin välja saada, pidin tagurdama ja uuesti minema, kaotasime seal 15 sekundit,” rääkis Paddon katse järel. Punktikatse võitnud Amstrongile kaotas Paddon 21,8 sekundit ehk ralli üldarvestuses langes Paddon Amstrongi selja taha kolmandaks. Marczyk lõpetas koduralli neljandna, kolmandast kohast jäi poolakas 4,3 sekundi kaugusele.

Ralli kolmandast kohast piisas Paddonile, et kindlustada teine järjestikune ERC tiitel. “Sõitsin terve päeva riskivabalt ja ei hakanud rallivõidu eest heitlema, tahtsin auto lihtsalt koju tuua. Ma teadsin, miks ma siin olen, ja tiitel on ülimalt oluline. Oleme terve aasta selle nimel töötanud. Meil on suurema osa hooajast olnud jõust puudu, aga tiim on kõvasti tööd teinud, et see tasa teha, ja viimaste rallide ajal oleme selle tagasi saanud,” rääkis Paddon.

ERC3 arvestuses võitsid eelmisel rallil ERC Juniori tiitli kindlustanud rootslased Mille Johansson ja Johan Grönvall (Ford Fiesta Rally3). ERC Juniori ja ERC4 klassivõidud läksid samuti Rootsi, kui Calle Carlberg ja Jörgen Eriksen (Opel Corsa Rally4) edestasid Max McRaed ja Cameron Fairi (Peugeot 208 Rally4) 27,5 sekundiga.

Hooaja kokkuvõttes sai Paddon 145 puntki, teise koha omanik Franceschi kogus 124 punkti ning Marczyk sai kolmanda koha 109 punktiga. Tiimide arvestuses võitis ERC tiitli Itaalia võistkond BRC Racing Team, kes kohus hooaja peale 189 punkti. Teise koha sai Team MRF Tyres 167 ning kolmanda koha TRT Rally Team 99 punktiga. Rehvitootjate arvestuse krooniti meistriks Michelin 368 puntiga, teisena lõpetas Pirelli (330 punkti), kolmanda MRF rehvid 206 punktiga ning Hankook kogus hooaja peale 122 silma.