Reklaam sulgub sekundi pärast

Harri Kullas valitses Tampere superkrossi avaõhtut

Harri Kullas poodiumi kõige kõrgemal astmel
Harri Kullas poodiumi kõige kõrgemal astmel — FOTO: Antti Peltola

Talvine superkrosside hooaeg on vaikselt käima läinud. Sel näädalavahetusel toimub kahel päeval Tampere Superkross Soomes. Esimest võistlusõhtut valitses Tamperes täielikult Harri Kullas, kes võitis kõik, mis võita oli võimalik.

Põhiklassis oli meie sõitjad reedel rajale minemas kolm, nendeks olid Harri Kullas, Erki Kahro ja Karel Kutsar. Kutsari võistlusõhtu jäi aga väga lühikeseks, sest osales ta vaid vabatreeningul. Esimese grupi ajasõidus oli Erki Kahro viies ja teises grupis Harri Kullas esimene.

Eelsõitude vahel peeti ära ka mees-mehe vastu võistlussõidud, kuhu pääsesid kaheksa kiiremat. Kullase esimeseks vastaseks oli ameeriklane Chase Marquier. Sprindisõidu võitis Kullas 1,3 sekundilise edumaaga. Poolfinaalis tuli Kullasele vastu hispaanlane Joan Cros, kuid ei olnud ka temal midagi meie mehe vastu panna ja Harri pääses kindlalt finaali. Finaalivastaseks tuli Kullasele taanlane Mathias Jörgensen. Harri ei vääratanud ka finaalis ning esikoht kuuluski lõpuks talle.

Põhiklassi eelsõitudest läks Kullas läbi samuti kahe võiduga ja finaalikoht oli sellega kindlalt tagatud. Kahro ennast superkrossi rajal korralikult liikuma aga ei saanud. Esimeses eelsõidus oli ta kuues, teises sõidus seitsmes ja see tähendas, et tuli minna Last Chance sõitu. Ka sealt ei õnnestunud Kahrol finaalipääsu kahjuks püüda.

Finaali jõudis lõpuks läbi eelsõitude 12 kiiremat meest. Stardi järel asus sõitu juhtima hispaanlane Jorge Zaragoza, Kullas võttis sisse tema järel teise koha. Hispaanle suutis Harrit mõned ringid küll enda seljataga hoida, kuid Kullas oli selgelt kiirem. Kuuendal ringil pääseski Kullas sõitu juhtima ja koheselt hakkas ta teistel ka eest ära liikuma. Lõpuks võttis Kullas üle 20 sekundilise edumaaga esikoha soomlase Jere Haavisto ees, kolmandana lõpetas sõidu Zaragoza.

Vahendas, msport.ee