Reklaam sulgub sekundi pärast

Harri Kullas valitses ka Tampere Superkrossi teist võistluspäeva

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: Antti Peltola

Soomes toimunud Tampere superkrossi teisel võistluspäeval jätkas Harri Kullas sealt, kus eelneval õhtul lõpetas. Ta võitis taas kõik kavas olnud sõidud ning krooniti kahe päeva kokkuvõttes Tampere Superkrossi kuningaks.

Teisel võistluspäeval Karel Kutsar ja Erki Kahro SX klassis enam starti ei tulnud, seega oli Harri Kullas rajal ainus eestlane. Oma kvalifikatsioonigrupis õnnestus Kullasel napp esikoht võtta ameeriklase Josh Cartwrighti ees.

Esimeses eelsõidus ei läinud Kullase start nii nagu tavaliselt ja ta pidi grupi lõpust alustama. Rajal oli ta selgelt aga kõige kiirem ning sõidu lõpuks tõusis Harri esimeseks soomlase Jere Haavisto ette. Teist eelsõitu asus Kullas kohe avaringil juhtima ja seal oli tema võit juba palju kindlam.

Finaal algas Kullasel aga väga halvasti, ta kukkus stardis ning jäi viimaste sekka. Harri sai kiirelt liikuma ning hakkas teisi jälitama. Kiirus oli tal rajal hea ning ta suutis pidevalt möödasõite teha. Sõidu teises pooles suutis Kullas juba kolmandale kohale tõusta. Tema ees olid veel Cade Clason ja Jorge Zaragoza. Paari ringi järel suutis Kullas ka hispaanlasest mööduda ja asus jälitama esikohal sõitnud ameeriklast. Eelviimasel ringil saigi Harri Clasonist mööda ning võttis eriti magusa võidu. Clason lõpetas sõidu teisena ja Zaragoza kolmandana.

Lisaks põhisõidule õnnestus Kullasel esikoht võtta ka mees-mehe vastu võistluses. Finaalis oli meie mees parem Zaragozast.

Kahe päeva kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Kullas, teise koha sai 40 punktiga Zaragoza ja kolmanda koha 38 punktiga Clason.

 

Vahendas, msport.ee