Reklaam sulgub sekundi pärast

Harri Kullas tuli Dortmundi superkrossi avaõhtul kuuendaks

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: Msport.ee

Sel nädalavahetusel toimub kolmel päeval ADAC superkrossi sarja etapp Dortmundis. Eilsel avaõhtul tegi SX1 klassis ilusa võistluse Harri Kullas, kes finaali tugevate prantslaste järel kuuendana lõpetas. SX2 klassis osalenud Kaarel Tilk finaali ei jõudnud.

SX1 klassis sõitnud Harri Kullas kuulus kvalifikatsioonis esimesse gruppi, kus tal õnnestus välja sõita kuues ringiaeg. Samas grupis võtsid esikolmku kohad euroopa superkrossi tipud Prantsusmaalt. Parima aja sõitis välja Gregory Aranda, teine oli Jordi Tixier ja kolmas Thomas Ramette.

Poolfinaali alustas Kullas suurepärase stardiga. Ta sai stardivõidu enda kätte, kuid koheselt langes Kullas viiendaks. Enamuse sõidust pidas Harri vägevat lahingut neljanda koha eest prantslase Lucas Impertiga. Harri oli enamusest rajal väga kiire ning ta leidis prantslaselt pidevalt möödumiskoha, kuid lainete sirgel kaotas Kullas iga ring aega ja Impert sai seal temast koguaeg mööda. Viimasele ringile mindi taas prantslase vedamisel ja Harri suutis jälle temast ringi keskel mööduda ja ees ootas taas lainete sirge. Prantslane pani taas kõik mängu, et Harrist mööda saada, kuid eksis seekord ise ja Kullas tuli finishisse neljandana ning tagas pääsu finaali. Sõidu võitis Aranda, teine Tixier ja kolmas Ramette.

Finaalis näitas taas Kullas suurepärast startimise oskust. Esimesse kurvi jõudis ta koos Ramete´iga, napi stardivõidu sai enda nimele sel korral prantslane. Harri võttis sisse teise positsiooni, kuid esimestel ringidel andis ta kõvasti kohti ära ja langes kõige halvemal hetkel korraks koguni üheksandaks. Sõidu edenedes leidis Kullas aga hea sõidurütmi ning hakkas taas ettepoole liikuma. Teiste hulgas sõitis Kullas mööda ka Sõmerpalus kaks aastat tagasi euroopa meistriks kroonitud Charles LeFrancoisist. Viimased ringid sõitis Kullas juba kuuendal kohal ning püüdis kinni ka enda ees sõitnud Boris Maillardi. Veel viimasel ringil oli Kullasel võimalus viienda koha eest võidelda, kuid korraldajad otsustasid valgustuse esikolmi finisheerimise järel välja lülitada ja hämaras hallis Harri riskima enam ei hakanud ning võttis kuuenda koha. Meie mehe ette jäid vaid prantslased. Esikoha teenis Jordi Tixier, teine oli Cedric Soubeyras ja kolmas Gregory Aranda.

SX2 klassis tegi selle talve esimese võistluse põlvevigastusest taastunud Kaarel Tilk. Ajasõidus kuulus Tilk A gruppi ja tihedas konkurentsis sõitis ta seal välja kaheksanda aja. Sellest aga ei piisanud, et otse õhtustesse poolfinaalidesse pääseda ja Kaarlil tuli minna veel lohutussõitu. Lohutussõidus tuli Tilk neljandale kohale ning ta tagas viimasena pääsu poolfinaali.

Poolfinaali stardis oli Kaarlil kõige kehvem stardikoht valida ning stardi järel jäigi ta viimaste sekka. Sõidu jooksul suutis Tilk paarist konkurendist mööda sõita ja finishisse jõudis ta kaheksandana. Otse finaali pääsuks sellest ei piisanud ja taas tuli tal minna last chance sõitu. Last chance sõidus tegi Tilk ilusa esituse ja ta võitles terve sõidu jooksul grupi keskel. Ta suutis ka mõned ilusad möödasõidud teha ja finishisse jõudis Kaarel viiendana. Finaalikoht jäi siiski ligi kümne sekundi kaugusele.

SX2 klassi finaalsõitu asus alguses juhtima kodupubliku rõõmuks sakslane Nico Koch, kuid väga pikalt ta liidrikohta nautida ei saanud. Peagi jäi ta prantslaste rongi alla ning langes esikolmikust välja. Sõidu liidriks asus sarjas samuti liidrikohta hoidnud Maxime Desprey, teisele kohale tõusis Calvin Fonvielle ja kolmandale kohale Hugo Manzato. Kaks esimest tulid samas järjestuses ka finishisse. Manzato aga kukkus ja kolmandale kohale tõusis lõpuks Jannis Irsuti.