Harri Kullas teenis Briti MV eelviimasel etapil 2. koha

Briti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp toimus möödunud nädalavahetusel Whitby lähistel. MX1 klassis tiitli eest heitlev Harri Kullas lõpetas etapi teisena ja pidi tunnistama oma lähima rivaali Tommy Searle paremust. Jörgen-Matthias Talviku oli MX2 klassis kümnes.

MX1 klassi kvalifikatsioonis ei suutnud kumbki tiitlipretendent viie parima sekka tulla. Sarja liider Tommy Searle oli ajasõidus alles üheksas. Natuke paremini läks Kullasel, kes suutis välja sõita kuuenda aja. Parimat ringiaega näitas üllatuslikult Glenn Mccormick.

Avasõit toimus korralikus mudas ja start oli seega ülioluline. Kullas suutis teha fantastilise stardi ja ta asus sõitu juhtima. Tema seljataga teise koha võttis aga sisse Searle. Sõidu edendes suutis Kullas vaikselt Searlega vahet hakata suurendama ja lõpuks võttiski ta üsna kindla esikoha ning vähendas vahe Searlega üldkokkuvõttes kümnele punktile. Searle lõpetas sõidu teisena ja Shaun Simpson kolmandana.

Teises sõidus tegi parima stardi Searle, kellele järgnesid Simpson ja Kullas. Kahjuks hakkasid kohe Searle ja Simpson Harril eest ära sõitma. Sõidu jooksul vahetasid Searle ja Simpson omavahel paar korda ka liidrikohta ning ka Harri püüdis nad vahepeal kinni, kuid sõidu lõpus tuli Kullasel jälle liidritega vahe sisse. Searle suutis lõpuks sõidu võita ja suurendas taas sellega ka oma edumaad üldarvestuses. Simpson lõpetas sõidu teisena ja Kullas kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 45 punktiga teisele kohale. Esikoha teenis 47 punktiga Searle. Kolmas oli 42 punktiga SImpson. Enne viimast etappi on Searle edu Kullase ees 15 punkti. Kolmandal kohal olev Simpson kaotab liidrile juba 55 punktiga.

MX2 klassis tegi hooaja teise etapi kaasa Jörgen-Matthias Talviku. Ajasõidus suutis ta välja sõita paremuselt viienda ringiaja. Parimat aega näitas Dylan Walsh, teine oli Conrad Mewse ja kolmas James Carpenter.

Esimeses sõidus ei õnnestunud Talviku start just kõige paremini, esimesed kaks ringi sõitis ta kuuendal kohal. Seejärel suutis Jörgen-Matthias mööduda Walshist ja Lawist ning ta tõusis neljandale kohale. Sõidu keskel sõitis Talviku mööda veel ka Bobby Bruce´st, kuid samal ajal möödus temast endast taas Walsh ja nii õletas Talviku finishijoone neljandana. Võidu võttis Mewse, teine oli Carpenter ja kolmas Walsh.

Teine sõit algas Talviku jaoks kohutavalt. Ta jäi stardis viimaste sekka ja vihmasajus toimunud sõidus oli sealt juba väga raske ettepoole tulla. Vahepeal lausa 21. kohale kukkunud Talviku suutis sõidu lõpuks tõusta 14. kohale. Kindla esikoha teenis Walsh, teine oli Mewse ja kolmas John Meara.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 25 punktiga kümnendale kohale. Etapivõidu teenis 47 punktiga Mewse, teine oli 45 punktiga Walsh ja kolmas 36 punktiga Carpenter. Etapivõiduga kindlustas Walsh endale ka Briti meistrivõistluste tiitli, tema edu Carpenteri ees on enne viimast etappi 53 punkti.