Harri Kullas lõpetas hooaja Ameerikas vägeva võistlusega

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: Antti Peltola

Möödunud nädalavahetusel sõideti Las Vegases SuperMotocrossi otsustav etapp. Viimasel etapil oli mängus kõige rohkem punkte ja mängus oli ka palju auhinnaraha. 450 klassis võistlev Harri Kullas tegigi Las Vegases oma parimad sõidud ning ta teenis etapi kokkuvõttes vägeva üheksanda koha. Hooaja kokkuvõttes tuli ta kolmeteistkümnendaks.

Võistluspäev algas ajasõiduga ja nagu ka varasematel etappidel, siis seal Kullas kiiremate sekka ei kuulunud. Parima ringiaja sõitis välja Jett Lawrence, teine oli tema vend Hunter Lawrence ja kolmas Eli Tomac.

Esimeses võistlussõidus tegi Kullas super stardi ja ta pääses rajale liidrite hulgas. Esimesed ringid sõitiski Harri esikümnes, kuid mõne aja pärast langes ta 11. kohale, tema ees oli tugev prantslane Dylan Ferrandis. Kullas suutis kogu ülejäänud sõidu Ferrandisel tuules püsida ja keegi temast tagantpoolt ka enam mööda sõita ei suutnud ja finishisse jõudiski Kullas 11. kohal, mis on tema tänavuseks parimaks SMX sarja sõidu tulemuseks. Esikoha teenis Jett Lawrence, teiseks jäi pikka aega sõitu juhtinud Tomac ja kolmandaks Hunter Lawrence.

Teises sõidus Kullase start nii hästi ei õnnestunud ja avaringil oli ta 17. kohal. Sõidus oli Harri aga taas väga hea ning ta suutis tublist oma positsiooni parandana ja finishisse jõudis Kullas 12. kohal. Esikomeseks tuli taas Jett Lawrence, teine oli Hunter Lawrence ja kolmas Eli Tomac.

Etapi kokkuvõttes teenis Kullas 23 punktiga 9. koha. Esikoht läks 2 punktiga Jett Lawrencile, teine oli 5 punktiga Hunter Lawrence ja kolmas 5 punktiga Eli Tomac. 450 klassis krooniti meistriks 156 punktiga Jett Lawrence, kes võiduga teenis miljon dollarit. Teiseks tuli 156 punktiga Hunter Lawrence ja kolmandaks 129 punktiga Eli Tomac. Harri Kullas kogus 57 punkti ja see andis talle 13. koha ning tasuks 34000 dollarit.

250 klassis võitis viimase etapi Pierce Brown, teine oli Haiden Deegan ning kolmas Jordon Smith. Kokkuvõttes tuli esimeseks 166 punktiga Deegan, teine oli 132 punktiga Vialle ja kolmas 131 punktiga Brown.