Reklaam sulgub sekundi pärast

Harri Kullas jätkab Inglismaal teisel kohal

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: mxmania

Nädalavahetusel toimus Hawkstone Parki krossirajal Briti motokrossi meistrivõistluste viies etapp. MX1 klassis tuli Harri Kullas kolmandale kohale ja jätkab üldkokkuvõttes teisena. Pärast pikka vigastuspausi naases MX2 klassis rajale Jörgen-Matthias Talviku. Etapi kokkuvõttes tuli Talviku viiendaks.

MX1 klassis käib sel hooajal tiitliheitlus kolme mehe vahel. Nelja etapi järel oli sarja liider Conrad Mewse, Harri Kullas hoidis teist kohta ja Josh Gilbert kolmandat. Viienda etapi ajasõidus jäi Kullas mõlemale mehele alla. Mewse näitas parimat ringiaega ja Gilbert oli neljas. Kullase parim ring andis talle viienda stardikoha.

Esimeses võistlussõidus tegi Kullas taas fantastilise stardi ja ta asus rivi etteotsa. Kohe sõidu alguses tõusis aga kolmandalt kohalt liidriks Mewse. Mewse kiirus oli rajal nii hea, et Kullas tal järel püsida ei suutnud ja vahe hakkas kohe esimestest ringides kärisema. Mewse võttiski lõpuks sõidust kindla esikoha. Sama kindlal teisel kohal tuli finishisse Kullas. Kolmandana lõpetas sõidu GIlbert.

Teises sõidus tegi Kullas enda kohta harva esineva kehva stardi ja ta ei mahtunud isegi top 10 sisse. Esimese paari ringiga tegi ta hulga möödasõite ning tõusis seitsmendaks. Sõidu teises pooles õnnestus Harril veel mõned möödasõidud teha ja finishisse jõudis ta neljandana. Kahjuks aga olid kaks esimest tema suurimad konkurendid tiitlile. Mewse võitis taas sõidu ja GIlbert tuli finishisse teisena. Kolmandana lõpetas sõidu Evgeny Bobryshev.

Harri Kullas: “Esimese sõiduga olen rahul. Tundsin ennast rattal väga hästi. Teises sõidus start ebaõnnestus, suutsin lõpuks neljandaks tõusta.”

Etapi kokkuvõttes teenis Kullas 40 punktiga kolmanda koha. Esikoht läks 50 punktiga Mewsele ja teine koht 42 punktiga Gilbertile. Sarja liidril Mewsel on koos nüüd 208 punkti. Kullas jätkab 191 punktiga teisel kohal. Gilbertil on kolmandana 189 punkti.