Hannes Soomer saavutas vigastust trotsides kaheksanda koha

Foto: msport.ee

Kõledas oktoobrikuus on keeruline uskuda, et mõnes maanurgas jagub päikeselõõska veel NII palju, et teekatte temperatuur on reipalt üle neljakümne kraadi. Nagu näiteks Algrave ringrajakompleksis Portugalis, mille võõrustada on sellel nädalavahetusel tsiklite ringraja MM-võistluste üheksas etapp, kirjutab msport.ee.

Tegemist on viimase käesoleval hooajal Euroopa pinnal aset leidva etapiga ja klassis World SSP tegid teistest meeldejäävama esituse mõlemad Dynavolt Triumphi sõitjad. Esmalt tuleb õnne soovida neljandalt kohalt startinud Stefano Manzile, kes võttis esimese võidu nii endale kui ka meeskonnale, sest selles võistlusklassis polnud Triumphil tootjana esikohta veel ette näidata.

Üheksanda etapi esimeses võistlussõidus käis esikoha pärast lööming algusest peale kuni lõpuni välja ja heitluse kvaliteeti näitab seegi, et ehkki punktitabeli liidril lubati samuti viivuks võistlejate rivi juhtida, oli ta finišijooneni jõudes taas esikolmikust välja nügitud. Teisisõnu järgnesid Manzile Lorenzo Baldassarri (Yamaha) ja Federico Caricasulo (Ducati) ja Dominique Aegerter (Yamaha) jäeti lõpuks neljandaks.

Tavapärasest lühema võistluse – väiksemas võistlusklassis toimunud õnnetuse tõttu olid kõik päästekopterid rajast eemal, mistõttu vähendati läbitavate ringide arvu kaheteistkümnele – armutust kinnitab ka finišiprotokoll, mille kohaselt kaotas teine Dynavolt Triumphi sõitja Hannes Soomer kaheksandana lõpetades liidrile vaid 6,4 sekundit.

Hannese jaoks algas hommik positiivselt, sest viimastel etappidel sirgekiirusi kärpinud kotermannile saadi jaole ja hoolimata pooleliolevast peenhäälestusprotsessist olid korraga kõik esikümne mehed uuesti käeulatuses tagasi. Ent õnnetuseks kukkus Viimsi mees kvalifikatsioonis kohe pärast esimest ringi ja vigastas kätt, mistõttu möödusid nii ülejäänud ajasõit kui ka võistlus ise verd ja valu trotsides. Autasuks kaheksas koht nii kvalifikatsiooni kui ka võistlussõidu protokollis