Reklaam sulgub sekundi pärast

Haapsalus toimuvale kiirendusvõistlusele on oodata üle saja osaleja

Kiirendushooaeg jätkub põneva võistlusega Kiltsi lennuväljal
Kiirendushooaeg jätkub põneva võistlusega Kiltsi lennuväljal — FOTO: Pille Russi

Juuli esimesel nädalavahetusel toimub kiirendusspordi Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp Ameerika Auto EDRA Nationals, kus on kohal ka kiirendajad põhjamaade Summit Racing EDRS sarjast ning Baltic Drag Racing Series´i osalejad.

Eesti võistlustele on viimaste aastatega lisandunud kõvasti osalejaid. Nii mõnigi on tulnud igamehe klassi proovima, saanud kiirenduspisiku, ning tänaseks juba kiiremas klassis võistlemas. Muidugi on kohal Outlaw klassi autod, mis saavutavad 100km/h sekundiga, kirjutab uus.autosport.ee.

Outlaw klassi lisandub sellel aastal uus tulija – Janar Lükk Lykk Racingust. Auto ehitati kümmekond aastat tagasi ES Racingus ja veidi on sellega ka Eesti rada nuusutatud. Tegu siis Nissani S14 kerega ning Janari käes hakkab see kere liikuma kuueliitrise V-8 turbomootoriga. Lükkide perekonnas on Janar staažikas kiirendusvõistleja, kuid lisaks temale on kiirendushuvi ka tema pojal ja tütrel, kes edukalt võistlevad Junior klassides.

Uue autoga rajale tulemas veel mitu võistlejat. Üks nendest on Janno Leiger Leiger Racingust. Leiger ehitas toruraamil altered dragsteri, mille tehnika tuleb tema Pontiac’ilt, aga kere on nüüd 400kg kergem. Kui enamasti alteredidel vedrustust ei ole, siis sellele dragsterile sai Eesti radade tarbeks ka vedrustus tehtud. Sellel aastal jätkab Leiger Racing sõitmist Super Comp klassis.

Teist aastat toimub ka Baltic Drag Racing Series, kus osalevad võistlejad kõikidest Balti riikidest ja võistlused toimuvad Eestis, Lätis ja Leedus. Ameerika Auto EDRA Nationals 2023 on samuti Balti sarja teine etapp, esimene toimus Leedus ja järgmine toimub juulis Lätis, kokku on 5 etappi 2023 hooajal.

Summit Racing EDRS sari toob kohale võistlejad Põhjamaadest, kes enamjaolt sõidavad väga kiiresti liikuva Ameerika rauaga – need sõidud on alati vaatemängulised.

Väravad on avatud laupäeval 1.07 Kiltsil alates kell 9.00, kui toimuvad terve päeva kvalifikatsioonisõidud ning pühapäeva 2.07 alates 10:00. Kohapeal on toitlustus ja tegevusi leidub samuti pere pisimatele. Rohkem infot leiab EDRA Facebooki lehelt, kus on võimalus võita ka tasuta pääsmeid.