Martin Vaga / Kristian Teern võitsid Garaaž Järvamaa rahvaralli 2,4 sekundiga
Martin Vaga / Kristian Teern võitsid Garaaž Järvamaa rahvaralli 2,4 sekundiga — FOTO: Pille Russi

Martin Vaga / Kristian Teern edestasid Garaaž Järvamaa rahvaralli finišis Kermo Vahejõed / Marten Madisoni 2,4 sekundiga.

Kolmanda kohaga lõpetanud Mirek Matikainen / Keith Vähi (Subaru Impreza) kaotasid ajaga 23.05,8 võitnud Vagale/Teernile viie sekundiga. Nii esimese kui teise koha saanud rallipaar sõitsid Mitsubishi Lancer Evo-ga.

“Saime seekord rütmi üllatavalt kiiresti kätte ja tempo üles. Tavaliselt anname hommikul palju aega ära ja peame terve päeva teisi taga ajama,“ rääkis Vaga. “Äge, et nelikveoliste klassis on konkurents väga tihe, võistlus on põnev.”

Noorteralli Eesti meistrivõistluste klassis J16 oli parimad Lukas Leivat / Kauri Pannas (Ford Fiesta) ajaga 25.45,3, Mairo Tiks / Alo Lond (Ford Fiesta) kaotasid neile 16,7 ja Romet Reimal / Inga Reimal (Citroen C2) 24,9 sekundiga.

“Esimesel läbimisel rohkem proovisime, teisel läbimisel hakkasime paremini sõitma. Pidamine oli lõiguti erinev, kohati väga hea, kohati palju lahtist kruusa peal,” rääkis Leivat. “Katsete esmakordsel läbimisel läksid mõned pidurdusmaad täppi, mõned mitte. Enne teist läbimist vaatasime videod üle ja teisel läbimisel pidurdasime paremini.”

J18 vanuserühmas võitsid meistrivõistluste etapi Kristian Hallikmägi / Jaan Pisang (Honda Civic) ajaga 25.45,7. Teise koha saanud Andre Juhe / Karel Kuimets (Honda Civic Type-R) jäid neist 36,8 ja kolmandad Mattias Aivo Karik / Jaanus Hõbemägi (Toyota Yaris) 43,6 sekundi kaugusele.

Kuna suvist rahvarallit polnud Järvamaal aastaid sõidetud, olid teed enamikule võõrad. “Ei olnud Paide ja Türi kandi teedel võistelnud ega igapäevaselt liigelnud. Tuli kiiresti kohaneda. Rütmi saime ruttu kätte,” rääkis ta. “Üht-teist peab veel lihvima, aga üldjoontes oli kõik okei.”

Rahvaralli EAL karikavõistlused ja noorteralli Eesti meistrivõistlused jätkuvad 19. oktoobril Kehala rahvaralliga.

Tulemused:

J16: 1. Lukas Leivat / Kauri Pannas 25.45,3, 2. Mairo Tiks / Alo Lond, mõl Ford Fiesta +16,7, 3. Romet Reimal / Inga Reimal, Citroen C2 +24,9.

J18: 1. Kristian Hallikmägi / Jaan Pisang, Honda Civic 25.45,7, 2. Andre Juhe / Karel Kuimets, Honda Civic Type-R +36,8, 3. Mattias Aivo Karik / Jaanus Hõbemägi, Toyota Yaris +43,6.

4WD: 1. Martin Vaga / Kristian Teern 23.05,8, 2. Kermo Vahejõe / Marten Madison, mõl Mitsubishi Lancer Ev +2,4, 3. Mirek Matikainen / Keith Vähi, Subaru Impreza +5,0.

2WD-ST: 1. Mikro Kaunis / Mario Kaunis, BMW 323 24.27,0, 2. Rait Reiman / Rauno Hõrak, BMW 320i +2,4, 3. Kristen Volkov / Erki Eksin, BMW 323 +2,6.

2WD-SE: 1. Steven Lätt / Mikk Männiste 24.57,4, 2. Kristjan Radiko / Rainer Niinepuu, mõl Honda Civic Type-R 10,9, 3. Raul Aava / Kristjan Peegel, Honda Civic +13,0.

2WD-VT: 1. Rainer Umbleja / Marko Press, BMW 318 25.58,5, 2. Lauri Hõbelaid / Andres Lulla, BMW 316i +9,2, 3. Raido Seppel / Rivo Hell, BMW 316 +12,4.

2WD-VE: 1. Sander Mihkels / Ivo Aal 24.54,0, 2. Elvis Leinberg / Estrit Aasma +7,5, 3. Madis Laaser / Robert-Juss Soe, kõik Honda Civic +41,5.

Naised: 1. Tiina Ehrbach / Nele Vahi, VW Golf 26.31,5, 2. Kärolis Kungla / Kristjan Tahvinov, Honda Civic Type-R +12,5, 3. Triinu Tammel / Karoliina Tammel, Ford Fiesta +1.15,3.

SU: 1. Mikk Saaron / Mait Saaron, VAZ-21073 26.40,6, 2. Kaarel Lonks / Sander Lonks +28,2, 3. Reigo Raadik / Andres Aller, mõl VAZ-2107 +51,0.