Reklaam sulgub sekundi pärast

Frido Ving Viidas esines edukalt noorte MM-il

kso

Eelmisel nädalal toimusid Poolas, Wroclawis Speedway noorte maailmameistrivõistlused 250cc klassis – käesolevast aastast nimetusega „FIM Speedway GP3“. Eestit oli seal esindamas MK Ranna Speedway sõitja Frido Ving Viidas. See oli talle üldse teine suurem võistlus selles masinaklassis, kirjutab msport.

Autor/allikas/foto: msport.ee

Võistlused algasid poolfinaalidega neljapäeval, 25. augustil. Frido alustas oma võistlust koheselt sõiduvõiduga ning esimesed vajalikud punktid olid kogutud. Teises sõidus ei õnnestunud start kõige paremini ning ta pidi leppima 3. kohaga. Järgmiseks sõiduks sai muudetud ratta seadeid ning ülekannet. Tulemuseks oli sõiduvõit ning järjekordsed kolm punkti. Neljandas sõidus käis Fridol tihe rebimine teise koha nimel tugeva Poola sõitjaga ning tulemuseks oli tubli teine kohta ja lisa 2 punkti. Viiendas sõidus pidi leppima Frido kahjuks viimase kohaga. Sellele vaatamata kogus Frido tublid 9 punkti ning see tagas juba viiendana edasipääsu finaalvõistlusele ehk maailma 16 parema sekka.

Speedway GP3 finaal algas kõrvetavas kuumuses. Võistlustulle asusid 16 maailma kõige tugevamat sõitjat 250cc klassis seitsmest eri rahvusest (Poola, Taani, Rootsi, Saksamaa, Tšehhi, Suurbritannia ja Eesti). Fridol õnnestus kõikides oma sõitudes võidelda ennast kolmandale kohale ning seeläbi koguda tublid 5 punkti.
Koondarvestuses saavutas Frido Ving Viidas esimesel FIM Speedway GP3 võistlusel tubli 14. koha.

Frido enda kommentaar finaalvõistlusele: “Rada oli võrreldes eelmise päevaga valmistatud ette täiesti erinevalt, siserada nagu betoon ja väljast pehme, sooja oli 31°.
Võistluspäev oli pingeline ja konkurendid olid väga tugevad. Läksin võistlustulle sama taktikaga ja sama seadistusega nagu eelmisel päeval, kuid see ei toiminud. Tegin mõned sõiduvead, tean oma puuduseid, mida pean korrigeerima.
Lootsin küll saavutada parema koha, kuid arvestades teiste sõitjate kõrget taset, jäin siiski oma sooritusega rahule. Finaalvõistlusele pääsemine oli juba suur võit minu jaoks”