Frederik Strelkovi esimene aasta drifti Pro klassis lõppes Eesti meistritiitliga

Frederik Strelkov tuli Eesti meistriks.
Frederik Strelkov tuli Eesti meistriks. — FOTO: Toms Paipals Photography

Varem Semipro klassis võistelnud Frederik Strelkov võitis oma esimesel hooajal drifti tippklassis Pro Eesti meistritiitli.

Strelkov kogus võitjana 481 punkti, Karel Piiroja oli teine 426,5 ja Graig Meriloo kolmas 404 punktiga.

“Hooaega alustades ei seadnudki meistritiitlit eesmärgiks, 2024 oli planeeritud testimise ja sisseelamise aastaks Pro klassi,” rääkis Strelkov. “Poole hooaja pealt aga nägin, et meistritiitlit on täiesti võimalik püüda.”

Viimasel etapil nädalavahetusel Riias sai Strelkov teise koha, võitis leedulane Benediktas Čirba. “Tegin jälitussõidus esimeses kurvis vea, see maksiski võidu. Läksin talle liiga lähedale. Sõidule oli eelnenud ka pikem ootamine, rehvid olid juba jahtunud, tekkis alajuhitavus.”

Varasematest tandemsõitudest tõi Strelkov välja võistluse Janis Jurkaga 16 parema seas. “Ta on väga hea ja stabiilne sõitja. Tandemit oli väga hea sõita ja kindlasti ka publikul ilus vaadata.”

Riia võistlusega lõppesid ka Pro klassi Balti, Eesti-Läti sarja Livonia ja Põhja-Euroopa tsooni NEZ meistrivõistlused. Viimases oli parim lätlane Edgars Kogeris, Siim Oskar Hääl sai parima eestlasena teise koha. Kolmas oli Rolands Berzinš Lätist.

Balti sarja võitis lätlane Kristians Burkovs, parima eestlasena oli Graig Meriloo teine. Kolmanda koha sai leedulane Valdas Vindžigelskis. Livonia arvestuses said lätlased kaksikvõidu Strelkovi ees. Parim oli Burkovs, teine Berzinš.

Semipro klassile oli Riia etapp viimane Balti meistrisarjas. Lätlaste kolmikvõidu järel oli parim eestlane Randar Kajo neljas. Ka hooaja kokkuvõttes sai Kajo neljanda koha, võitis lätlane Daniels Baumanis, kaasmaalaste Kirils Malinovskise ja Henriks Dulbinskise ees.