Reklaam sulgub sekundi pärast

FOTOD ja VIDEO | Rallikrossi Eesti meister Maiko Tamm vigursõidust: väga äge oli!

Vigursõidus osales ka rallikrossi Eesti meister Maiko Tamm
Vigursõidus osales ka rallikrossi Eesti meister Maiko Tamm — FOTO: Pille Russi

Rallikrossi Supercar-klassi kahekordne Eesti meister ja RallyX Nordic Supercari PRO-AM kategooria võitja Maiko Tamm võistles pühapäeval vigursõidu Järvamaa karikavõistluste kolmandal etapil Väätsal.

GALERII:

Tagaveoliste klassis viienda kohaga lõpetanud Tamm ütles, et nautis päeva väga. “Äge võistlus oli. Hästi targalt tuli sõita, aga samas osata õigel ajal gaasi vajutada, et sõõrikud hästi välja tuleksid. Rada oli huvitav,” rääkis ta, lisades, et vigursõit sobib ühtviisi hästi nii tippsõitjatele kui alles esimesi samme autospordis astuvatele noortele.

Tagaveoliste klassis Kristo Freienthali ja Tõnis Tiru järel kolmanda koha saanud drifti Semipro-klassi sõitja Reino Kolk ütles, et vigursõit tuleb auto tunnetuse arendamisel kasuks. “Vigursõit sobib kõigile, aga ennekõike soovitan seda noortele, sest siin saab kõige paremini auto käppa,” lausus Kolk.

Noorteklassi esikoha saavutas üheksa-aastane Kenner Märtin. “Esimene voor läks päris hästi, kuid ühte takistusse läksin liiga seest ja pidin tagurdama,” lausus ta. “Kolmas voor tuli kõige paremini välja.”

Esiveoliste klassis võitnud Henri Helü tõi välja rajadetailide meeldejätmise olulisuse. “Tutvumisel vaatasin, kus on libedam, kus on tagasipöörded ja kus tuleb teha takistuse ümber täisring. Need nüansid kippusid paljudel meelest minema.“

Tulemused

Noored: 1. Kenner Märtin, 2. Renee Vellama.

Naised: 1. Maigi Reepalu.

4WD: 1. Einar Valdmaa, 2. Aivo Ringel.

Esivedu: 1. Henri Helü, 2. Robert Širkin, 3. Olev Helü.

Tagavedu: 1. Kristo Freienthal, 2. Tõnis Tiru, 3. Reino Kolk.

Sarja viimane, neljas etapp sõidetakse 23. märtsil samuti Väätsal.