Fotod: Gert Krestinov – kiirus ja enesekindlus olid selleks korraks paranenud

Gert Krestinov
Gert Krestinov — FOTO: Gert Krestinov (erakogu)

Saksamaa motokrossi meistrivõistluste teine etapp toimus möödunud nädalavahetusel Möllni krossirajal. MX Masters klassis olid meie sõitjatest osalemas Tanel Leok ja Gert Krestinov.

Kvalifikatsioonis kuulusid nad mõlemad A gruppi. Krestinov sõitis väljas seal viienda ringiaja ja Leok seitsmenda. Parimat aega näitas Max Nagl.

Laupäeva õhtul toimunud esimeses võistlussõidus ei suutnud kumbi meie sõitjatest head starti teha. Krestinov tuli avaringilt tagasi 21. kohal ja Leok 27. kohal. Krestinov tõusis seejärel kiirelt 18. kohale, kuid sealt edasi ei õnnestunud enam suuremat tõusu teha. Leok parandas sõidu jooksul pidevalt positsiooni ning lõpuks tõusis ta 17. kohale. Kohe tema seljataga 18. kohal lõpetas sõidu Krestinov. Esikoha teenis avasõidus britt Adam Sterry, teine oli Henry Jacobi ja kolmas Tom Koch.

Juba pühapäeval toimunud teises võistlussõidus ei olnud meie meeste stardid paranenud. Taas olid nii Leok kui ka Krestinov grupi lõpus. Leok tuli avaringilt tagasi kahekümnendana. Sõidus suutis ta mõned kohad tõusta ja finishis oli ta sarnaselt avasõidule seitsmeteistkümnendana. Krestinov lõpetas sõidu 21. kohal ja jäi esimesena punktideta. Esikoha teenis Max Nagl, teine oli Jacobi ja kolmas Sterry.

Viimases võistlussõidus õnnestus ka meie meeste start lõpuks paremini, Krestinov oli avaringi järel kolmeteistkümnes ja Leok viieteistkümnes. Sõidus oli kiirem taas Leok, kes lõpuks 13. kohale tõusis. Krestinov tuli finishisse kohe Leoki seljataga neljateistkümnendana. Esikoha võttis Nagl, teine oli Sterry ja kolmas Jacobi.

Etapi kokkuvõttes tuli Leok 16 punktiga 18. kohale, Krestinov sai 10 punktiga 21. koha. Etapivõit läks 67 punktiga Sterryle, teine oli 64 punktiga Jacobi ja kolmas 63 punktiga Nagl. Kahe etapi järel on Leok 29 punktiga 19. kohal ja Krestinov 22 punktiga 21. kohal. Liider on 138 punktiga Nagl, teine on 122 punktiga Sterry ja kolmas 104 punktiga Jacobi, kirjutab msport.ee.

Gert Krestinov võttis etapi kokku:

Mõnus nädalavahetus ADAC MxMastersi 2. etapil Möllnis. Rada mulle meeldis. Kvalifikatsioon läks hästi, kiirus ja enesekindlus olid selleks korraks paranenud.
1. sõit algas TOP10 piiril, kuid tegin esimesel ringil vea ning sõitsin rajalt välja. Lõpetasin 18. kohal.
2. sõit kukkusin kahjuks esimeses kurvis, ei olnud minu süü ja ei saanud seda vältida. Lõpetasin 21. kohaga.
3. sõit võitlesin terve sõidu, mehed ees ja taga, hingetõmberuumi polnud, jäin lõpuks 14. kohale.

Sel nädalavahetusel tundsin end paremini, loodetavasti trend jätkub. Järgmine ADAC on Taanis Randersis (27/28.05). Aitäh hoolimise eest, mu sõbrad.