ENKV otsustav etapp motokrossis sõideti Maardu krossirajal

ENKV otsustav etapp motokrossis sõideti Maardu krossirajal — FOTO: msport

Pühapäeval 22. septembril toimus Maardu krossirajal Eesti Noorte Karikavõistluste viimane etapp. Hooaja kaheksandal etapil said sõitjad nautida suurepäraselt ette valmistatud krossirada ja head sügisilma.

Noorte klassidest kõige kiiremas 85cc masinaklassis oli rajal 20 võistlejat. Avasõidus võitlesid esikoha eest Enri Lustus ja Karl Teesalu. Üle poole võistlusmaast hoidis Lustus esikohta enda käes, kuid sõidu teises pooles õnnestus Teesalul liidriks tõusta ja ta võttis lõpuks ka esikoha. Lustus ületas finishijoone teisena, kaotust võitjale kogunes lõpuks neli sekundit. Pikka aega hoidis kolmandat kohta enda käes Jakob Burmann, kuid tugeva sõidu lõpuga kerkis kolmandale kohale Rasmus Avik.

Teises sõidus võttis juhtohjad stardi järel enda kätte avasõidu parim Teesalu, teda asus jälitama Lustus. Sõidu käik oli sarnane avasõiduga, kuid rollid olid vahetunud. Teesalu suutis esimese poole sõidust liirikohta enda käes hoida, kuid sõidu keskel pääses juhtima Lustus ja kuigi Teesalu üritas kõvasti, siis finishis oli esimesena Lustus. Kolmandana lõpetas sõidu Leslie Puller.

Etapi kokkuvõttes teenis 47 punktiga esikoha Lustus, teine oli 47 punktiga Teesalu ja kolmas 36 punktiga Puller. Juunioride arvestuses oli parim Lustus, teine Burmann ja kolmas Bruno Mägi. Hooaja kokkuvõttes tuli esikohale 343 punktiga Teesalu, teise koha sai 294 punktiga Lustus ja kolmanda koha 182 punktiga Karl Sander Aedla.

65cc klassis oli viimasel etapil rajal samuti 20 võistlejat. Esimeses võistlussõidus käis esikolmiku kohtadele väga põnev võidukihutamine. Poisid püsisid kogu sõidu jooksul koos ja esikolmik mahtus finishis lõpuks 1,8 sekundi sisse. Napi esikoha teenis avasõidus lõpuks Ramon Visnapuu, teise koha võttis Karl Mark Kristman ja kolmanda koha Erki Raudnagel. Sõidu esimeses pooles kolmandat kohta hoidnud Aston Kõiv tuli finishisse neljandana.

Teist võistlussõitu asus taas juhtima Visnapuu, teda asus jälitama Mikk Mihkel Sepp. Raudnagel ei saanud sõidu alguses ennast kohe korralikult liikuma ja ta langes mõne ringi järel juba viiendaks. Sõidu lõpus oli Raudnagel aga tugev ja ta tegi ühe ringi jooksul kolm möödasõitu ning lõpetas sõidu lõpuks esimesena. Visnapuu tuli finishisse teisena ja Kristman kolmandana.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 47 punktiga Visnapuule, teine oli 45 punktiga Raudnagel ja kolmas 42 punktiga Kristman. Juunioride arvestuses oli esimene Martin Põder, teise koha sai Martin-Markus Ansi ja kolmanda koha Ruben Tees. Eesti karikavõitjaks tuli hooaja kokkuvõttes 346 punktiga Aston Kõiv. Teise koha sai 257 punktiga Visnapuu ja kolmanda koha 242 punktiga Raudnagel.

50cc masinaklassi avasõidus oli kindlalt parim Rico Karu, kes juhtis sõitu algusest kuni lõpuni. Teisena lõpetas avasõidu Sebastian Ojassalu ja kolmandana Simon Asi. Karu ülekaal teiste ees oli teises sõidus veelgi suurem ja talle kuulus taas esikoht. Teisena tuli finishisse Hermann Tamme ja kolmandana Ojassalu.

Etapi kokkuvõttes oli 50 punktiga esimene Karu, teise koha sai 42 punktiga Ojassalu ja kolmanda koha 40 punktiga Tamme. Hooaja kokkuvõttes tuli tänu viimasel etapil tehtud headele sõitudele esimeseks 337 punktiga Karu. Teise koha sai 321 punktiga Asi ja kolmanda koha 320 punktiga Tamme.

MX Naiste klassis käis Maardus rajal kuus võistlejat. Avasõidus oli pikka aega liidrikohal Elizaveta Lorenz, kuid viimastel ringidel suutis temast kiirem olla Martha Koort, kes lõpuks võitjaks tõusis. Kolmandana lõpetas avasõidu Rita-Liisa Mooses. Teist sõitu juhtis alguses Mooses, kuid taas oli sõidu lõpus kõige parem Koort, kes jälle esikoha endale napsas. Elisabeth-Mary Vainrauh tuli finishisse teisena ja Mooses kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Koort, teine oli 40 punktiga Vainrauh ja kolmas 40 punktiga Mooses. Karikavõistluste arvestuses tuli hooaja kokkuvõttes esikohale 216 punktiga Koort, teise koha teenis 191 punktiga Vainrauh ja kolmanda koha 112 punktiga Mooses.

Pitbike MX klassis olid kõik selle hooaja kiiremad Maardus kohal ja ka viimasel etapil käis tuline heitlus poodiumikohtade eest. Avasõidus haaras juhtohjad enda kätte Marko Lepik, teise koha võttis peagi enda kätte Matis Heinpõld ja kolmandal kohal sõitis Jesper Dubolazov. Sõidu teises pooles sõitis Dubolazov Heinpõllust mööda ja ta noolis juba ka liidrikohta, kuid mõned ringid enne lõppu tuli Jesperi tsiklil piip maha küünlalt ning ta jäi raja äärde seisma. Sõidu lõpuks läks Dubolazovile kirja viies koht. Esikoha võttis lõpuks Heinpõld, teine oli Romet Ahi (35+) ja kolmas Oliver Vippul.

Teist sõitu asus taas juhtima Lepik, talle järgnesid Heinpõld ja Dubolazov. Taas hakkas rajal väga hästi liikuma Dubolazov, kes esmalt Heinpõllust möödus ja mõni ringi hiljem ka Lepikust. Vanameister alla aga ei andnud ja tal õnnestus uuesti Dubolazovist mööda pääseda ja esikoht endale võtta. Dubolazov lõpetas sõidu teisena ja Heinpõld kolmandana.

Pitbike MX klassi arvestuses teenis esikoha 47 punktiga Heinpõld, teine oli 45 punktiga Dubolazov ja kolmas 40 punktiga Vippul. Hooaja kokkuvõttes oli parim 147 punktiga Heinpõld, teise koha sai 133 punktiga Dubolazov ja kolmanda koha 104 punktiga Oliver Kalle.

Pitbike 35+ klassi parim oli päeva kokkuvõttes 47 punktiga Ahi, teise koha sai 45 punktiga Lepik ja kolmanda koha 42 punktiga Meelis Liivrand. Hooaja kokkuvõttes tuli esimeseks 140 punktiga Marko Lepik, teise koha teenis 133 punktiga Liivrand ja kolmanda koha 99 punktiga Risto Bristol.

Juunioride arvestuses tuli esimeseks 45 punktiga Renar Kuusk, teise koha sai 44 punktiga Markus Mettus ja kolmanda koha 43 punktiga Rasmus Konrad Bristol. Hooaja kokkuvõttes tuli esimeseks 281 punktiga Bristol, teine oli 242 punktiga Mettus ja kolmas 214 punktiga Eleanora Maiste.

Pitbike Semi klassis võitis Maardu etapi Rait Sõmer (47 punkti), kes avasõidu teisele kohale lisas teisest sõidust esikoha punktid. Teine oli päeva kokkuvõttes Oliver Mõttus (41 punkti). Kolmandaks tuli 40 punktiga Mikk Pinsel. Hooaja kokkuvõttes teenis esikoha 374 punktiga Rait Sõmer, teise koha sai 321 punktiga Kristel Raba ja kolmanda koha 306 punktiga Kaimo Maasing.

Pitbike Semi Juunioride klassis oli Maardus parim Mairo Usin (47 punkti), teise koha teenis Gregor Varis (47 punkti) ja kolmanda koha Aleksander Hüva (38 punkti). Hooaja kokkuvõttes oli parim 354 punktiga Hüva, teise koha teenis 330 punktiga Varis ja kolmanda koha 312 punktiga Usin.

Quad Juunioride klassis oli rajal vaid Ruben Vestung ja etapilt punkte ei jagatud. Quad 100 klassis vahetasid Maardus sõiduvõite omavahel Brent Saul ja Pätrik Ilm. Tänu teise sõidu paremusele teenis etapivõidu 47 punktiga Ilm, samade punktidega jäi teiseks Saul. Kolmanda koha teenis 38 punktiga Roberts Valdmanis. Hooaja kokkuvõttes tuli Eesti karikavõitjaks 222 punktiga Ilm, teise koha teenis 194 punktiga Valdmanis ja kolmanda koha 193 punktiga Saul.

ATV Laste klassis oli viimasel etapil parim 50 punktiga Egert Sutt. Teise koha teenis 42 punktiga Martten Sädemets ja kolmanda koha 42 punktiga Kren Astok. Karikavõitjaks tuli hooaja kokkuvõttes 259 punktiga Sutt, teise koha teenis 245 punktiga Astok ja kolmanda koha 213 punktiga Sädemets.

ATV Lapsed juunioride arvestuses oli Maardus parim 47 punktiga Rocco Kübarsepp, teiseks tuli samade punktidega Arti Luts ja kolmandaks 40 punktiga Egert Juhaste. Hooaja kokkuvõttes oli parim 250 punktiga Küvarsepp, teise koha teenis 239 punktiga Marko Ronis ja kolmanda koha 229 punktiga Juhaste.

Motohobi ATV Hiinakaid oli Maardus rajal kolm. Esikoht läks Tarvi Tiidussalule, teine oli David Tammistu ja kolmas Armin Vaide.

MX Open klassis võttis Maardus esikoha suurde klassi kolinud Aston Allas, teine oli Enriko Peilman ja kolmas Sten-Kevin Toomela. Hobi klassi arvestuses oli esimene Siim Palatu, teine Karl Linke ja kolmas Mihkel Tääkre.