ENKV ja Pitbike Cup viimane etapp toimus Rakveres

Pühapäeval 25. septembril selgusid Rakveres Pikametsa krossirajal ENKV ja Pitbike Cup klassides parimad. Viimasel etapil ootas sõitjaid suurepärane ilm ning rada. Korraldajad nägid kõvasti vaeva ja hooldasid läbi päeva pidevalt rada, et väiksematel klassidel oleks hea sõita, kirjutab msport.ee.

85cc klassis oli enne viimast etappi võimalik esikohale tulla Enriko Peilmanil (RedMoto Racing) ja Paul Raidil (Sõmerpalu MK). Raid pidi viimasel etapil Peilmanist kindlasti ees pool olema, kuid seda ta teha ei suutnud. Avasõidus teenis Peilman teise koha ning Raid neljanda koha. Poisid lõpetasid avasõidu üksteisest vaid 1,5 sekundi kaugusel. Sinna vahele mahtus veel kolmanda koha saanud Aston Allas (RedMoto Racing). Kindla esikoha teenis aga Jan-Marten Paju (RedMoto Racing). Teine sõit ebaõnnestus Raidil aga täielikult ning ta tuli finishisse alles seitsmendana. Sõidu teisena lõpetanud Peilman tuli Eesti karikavõitjaks. Teise sõidu võitis taas Paju ja kolmas oli Allas.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Paju, 44 punktiga tuli üldkokkuvõttes teiseks Peilman ja 40 punktiga kolmandaks Allas. Peilman ja Allas olid ühtlasi kaks parimad ka 85 Jun klassi arvestuses. Kolmandaks tuli seal Karl Teesalu (RedMoto Racing). Hooaja kokkuvõttes tuli Eesti karikavõitjaks 366 punktiga Peilman, teise koha sai 330 punktiga Raid ja kolmanda koha 271 punktiga Robin Raudsepp (Roosna-Alliku Motoklubi).

Koos 85 klassis käisid rajal ka Naiste klassi sõitjad. Viimasel etapil oli kahjuks kohal vaid neli naist. Kindla esikoha teenis mõlemas sõidus suure eduga Martha Koort (AMB Racing Team). Kaks teist kohta võttis mõlemas sõidus Celiin Jõesaar (Kagu MK) ja kaks kolmandat kohta Elisabeth-Mary Vainrauch (Kiilimoto). Neljandana lõpetas võistluse Juta Saan (Kagu MK). Hooaja kokkuvõttes tuli Naiste klassi karikavõitjaks 181 punktiga Koort, teise koha sai 150 punktiga Vainrauch ja kolmanda koha 128 punktiga Jõesaar.

65cc klassis oli esikoha saatus enne viimast etappi veel samuti lahtine. Mitmelt etapilt eemale jäänud Lucas Leokil (Sõmerpalu MK) oli enne viimast etappi 12 punktiline edumaa Enri Lustuse (Sõmerpalu MK) ees. Rakvere etapil Leok ei vääratanud ning ta teenis mõlemas sõidus kindlad esikohad ja oli 50 punktiga parim ka etapi kokkuvõttes. Teisele ja kolmandale kohale pidasid kõva lahingu maha Lustus ja Marten Raud (Viljandi Motospordiklubi). Avasõidus ületasid poisid finishijoone praktiliselt kõrvuti. 0,3 sekundilise eduga sai teise koha Lustus. Teises sõidus suutis Raud aga Lustust edestada ja etapi kokkuvõttes sai just Raud 42 punktiga teise koha. Samade punktidega jäi kolmandaks Lustus. Eesti karikavõitjaks tuli 300 punktiga Leok, teise koha sai 280 punktiga Lustus ja kolmanda koha 267 punktiga Raud.

50cc klassis oli enne viimast etappi karikavõitja juba selgunud, selleks oli Sebastian Puusepp. Liivasel Pikametsa rajal suutis aga kõige kiiremini liikuda Dominic Toomsalu. Avasõidus võitis Toomsalu Puuseppa ja Ruben Teesi (RedMoto Racing) ees. Teise sõidu lõpetasid Toomsalu järel teise ja kolmanda jälle Puusepp ning Tees. Etapi kokkuvõttes sai esikoha 50 punktiga Toomsalu, teine oli 44 punktiga Puusepp ja kolmas 40 punktiga Tees. Hooaja kokkuvõttes tuli 428 punkiga esimeseks Puusepp, teise koha sai 325 punktiga Tees ja kolmanda koha 307 punktiga Evar Mark (Sõmeru Racing).

Pitbike MX klassis võttis viimasel etapil väga kindla esikoha Claus Oliver Pajuri (Motoextreme). Sõitudes keegi temaga sammu pidada ei suutnud 50 punktiga kuulus talle esikoht. Mõlemad sõidud lõpetas teise koha peal Matis Heinpõld (Viljandi Motospordiklubi) ning päeva kokkuvõttes oli ta 44 punktiga teine. 40 punktiga tuli kolmandaks päeva kokkuvõttes Oliver Kalle (Viljandi Motospordiklubi), mõlemas sõidus oli ta samuti kolmas. Hooaja kokkuvõttes tuli esikohale maksimaalse 200 punktiga Pajuri, teise koha sai 176 punktiga Heinpõld ja kolmanda koha 154 punktiga Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi).

Pitbike 35+ klassis võitis viimasel etapil mõlemad sõidud vanameister Marko Lepik (Freetime Racing). Teise koha sai mõlemas sõidus Romet Ahi ja teine oli ta ka etapi kokkuvõttes. Kolmandale kohale võitlesid Meelis Liivarand (Freetime Racing) ja Raul Rammula (Freetime Racing). Avasõidu lõpetas kolmandana Liivarand, kuid teises sõidus oli eespool Rammula ja nii läks kolmas koht kokkuvõttes Rammulale. Hooaja kokkuvõttes tuli 150 punktiga esimesks Leppik, teise koha sai 118 punktiga Liivarand ja kolmanda koha 108 punktiga Rammula.

Pitbike Semi 88 ja Semi 88 Jun klassi ühises avasõidus mahtus esikolmik lausa 1,8 sekundi sisse. Sõitu juhtis alguses Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi). Kehva stardi järel tõusis ettepoole pidevalt aga Semi 88 Jun klassi kuuluv Ralf Kahu (Tihemetsa Motoklubi). Viimasel ringil suutis Kahu mööduda veel Kristel Rabast ja Kristo Hintist ning ta teenis magusa sõiduvõidu. Hint lõpetas sõidu teisena ja Raba kolmandana. Teises sõidus oli aga kindlalt parim hoopis Henry Küper (Viljandi Motospordiklubi), teisena lõpetas sõidu Kahu ja kolmandana Raba.

Etapi kokkuvõttes tuli Semi 88 esikohale 47 punktiga Kristel Raba. Teise koha sai 45 punktiga Küper ja kolmanda koha 42 punktiga Hint. Hooaja kokkuvõttes oli esimene 177 punktiga Hint, teise koha sai 175 punktiga Küper ja kolmanda koha 159 punktiga Raba. Semi 88 Jun klassi arvestuses võitis viimase etapi 50 punktiga Kahu, teise koha sai 44 punktiga Kaiser Kopti (Motoextreme) ja kolmanda koha 40 punktiga Samuel Sarv. Hooaja kokkuvõttes tuli esimeseks 185 punktiga Kopti, teise koha sai 147 punktiga Kahu ja kolmanda koha 140 punktiga Rasmus Konrad Bristol (Abja Tehnikaring).

Korraldaja karikatele sõitnud 125cc klassis teenis esikoha 47 punktiga Richard Paat (AYR Racing Team), teise koha sai samade punktidega Romeo Pikand (KTL Racing) ja kolmanda koha 40 punktiga Marko Moorits (Linnamäe Krossiklubi). Hobi klassi parim oli 50 punktiga Mati Nuut (Pärnu Motclub), teise koha sai 42 punktiga Mihkel Tääkre (KTL Racing) ja kolmanda koha 42 punktiga Kaur Lillevälja (MotoWorks RT).

50 Mini klassis oli 50 punktiga parim Raiki Põldma (RedMoto Racing). Teise koha sai 44 punktiga Herman Tamme (KTL Racing Klubi) ja kolmanda koha 40 punktiga Rudi Koppel (Ida-Saare Motoklubi). 50 PW klassi parim oli 47 punktiga Kristiina Reintam (KTL Racing), teise koha sai samade punktidega Brait Arumägi (AGM Racing) ja kolmanda koha 38 punktiga Steven Karakatš (Linnamäe Krossiklubi).