Reklaam sulgub sekundi pärast

Emilia Abel valiti FIA Road Sport Committee presidendiks

Emilia Abel
Emilia Abel — FOTO: Erakogu

Rahvusvahelise Autoliidu FIA maailma mootorispordinõukogu kinnitas Eesti Autospordi Liidu rallikomitee esimehe Emilia Abeli FIA Road Sport Committee presidendiks.

FIA Road Sport Committee tegeleb ralli, maastikuralli, ralli- ja autokrossi, mäkketõusu ja maismaa kiirusrekorditega.

„Komitee põhifookus on olla vahelüliks maailma mootorispordinõukogu, FIA Road Sport osakonna ja erinevaid autospordialasid kureerivate komisjonide vahel,” sõnas Abel. “Ühtlasi muudab uus komisjon FIA vastavate alade info paremini kättesaadavaks kohalikele alaliitudele. Alade rahvusvaheline juhtimine tuleb kohalikele alaliitudele lähemale.”

Varasemalt FIA suletud teede komisjoni asepresident olnud Abel lisas, et esimene ülesanne on mõistagi uue komitee käivitamine. “Tööd on kindlasti palju,” sõnas ta. “FIA on ülemaailmne organisatsioon ja lisaks alade eripäradele peame tegevuses ja otsustes arvestama ka regioonide ja riikide eripäradega, kohalike autospordiliitude erineva võimekuse ning paljude muude asjaoludega.”

Lisaks Road Sport Committeele on sarnaseid komiteid veel üheksa: vormelid, ringrajasõit (lisaks ilmselgele kuuluvad selle alla ka drift, kiirendus ja e-autosport), ajaloolised autod, tootjad, alaliidud, sportlased, jätkusuutlikkus, homologeerimine ning ohutus. Maailmameistrivõistluste seitse komisjoni alluvad otse maailma mootorispordinõukogule.