Reklaam sulgub sekundi pärast

EMF-i liikmesklubi hakkab lastele algõpet läbi viima elektritsiklil

EMF-i liikmesklubi Eesti Motospordi Akadeemia soetas koostöös Solarstone’i ja projektiga “Kohaliku omaalgatuse programm” hiljuti keskkonnasõbraliku elektrimootorratta Husqvarna EE-5, mis on osa püüdest suurendada elektrimootorrataste populaarsust Eesti motospordis, kirjutab msport.ee.

Fotod: msport.ee

Ametliku spordikoolina tegutseva akadeemia eesmärk on minna järk-järgult laste algtasemel õpetamisel üle elektrimootorratastele.

Mootorispordi maailmas pööratakse üha suuremat tähelepanu säästvusele ja keskkonnasõbralikkusele. Kuna mure kliimamuutuste ja saaste pärast suureneb, astuvad motospordi organisatsioonid ja üritused samme rohelisema tuleviku suunas, et vähendada oma keskkonnamõju ja edendada taastuvenergia kasutamist.

“Meie Solarstone’is oleme pühendunud selliste algatuste toetamisele, mis edendavad puhta ja taastuvenergia kasutamist. Oleme uhked, et saame teha koostööd Eesti Motospordi Akadeemia ja kohaliku omaalgatuse programmiga, et tuua keskkonnasõbralikke elektrimootorrattaid mootorispordi maailma Eestis. Usume, et need elektrirattad ei aita mitte ainult vähendada heitkoguseid ja kaitsta keskkonda, vaid inspireerivad ka järgmist põlvkonda motospordi harrastajaid taastuvenergiat kasutama,” märkis Solarstone kaasasutaja ja võidusõidu fänn Mait Kukk.


Motospordi Akadeemia näeb taastuvenergiat ühe võimaliku arengusuunana ja elektrimootorratta soetamine on tugevaks stiimuliks viia ellu eesmärk minna järk-järgult üle laste ja noorte algtasemel õpetamisel elektritsiklitele. Projekt kiideti heaks, sest selles pööratakse tähelepanu puhta ja taastuvenergia kasutamisele. Lisaks tekitavad elektritsiklid vähem müra. Akadeemias kasutavad iganädalaselt treeningutel elektrimotorrattast 7-9-aastased lapsed, kes tulevad treeningutele, et saada esimesi kogemusi mootorrattasõiduga. Akadeemia tagab treeningutel osalevatele lastele ja noortele nii sõiduki kui ka vastava turvavarustuse.

Eesti Motospordi Akadeemia partnerlus Solarstone’i ja kohaliku omaalgatuse programmiga on üks samm valdkonna rohelisema tuleviku suunas.

Elektrisõidukite kasutamist edendades ja ala keskkonnamõju vähendades saavad auto- ja motospordi organisatsioonid mitte ainult kaitsta planeeti, vaid ka innustada järgmist põlvkonda harrastajaid taastuvenergiat kasutama.

Puhta ja taastuvenergia kasutamine on projekti heakskiitmise võtmetegur ning annab tunnistust akadeemia pühendumusest jätkusuutlikkusele.