Eile sprindisõidus võidutsenud Paul Aroni põhisõit Austrias ebaõnnestus

Paul Aron
Paul Aron — FOTO: Scanpix

19-aastase vormelisõitja Paul Aroni põhisõit F3 hooaja viiendal etapil Austrias ei õnnestunud ning eestlane pidi leppima alles 26. kohaga.

Eile startis Aron sprindietapile kaheksandalt kohalt ning tegi vihmastes oludes suurepärase esituse ja sai tasuks oma karjääri esimese etapivõidu F3 sarjas. Teiseks tuli lõpuks itaallane Gabriele Minì (+1,5) ning kolmanda poodiumikoha hõivas brasiillane Caio Collet (+4,9).

Täna põhisõidule neljandalt kohalt startinud eestlasel kahjuks nii hästi ei läinud. Pjedestaalikohtade eest võidelnud Aron põrkas võistluse keskel kokku parimalt kohalt startinud Gregoire Saucyga ning mõlemate sõitjate vormelid said selle tõttu kannatada. Sellega oli suur mäng selleks korraks mängitud. 

Etapivõidu teenis eestlase tiimikaaslane Zak O’Sullivan, kellele järgnesid brasiillased Gabriel Bortoleto (+0,8) ja Caio Collet (+1,7). 

 

Sarja üldliidrina jätkab peale viiendat etappi Gabriel Bortoleto 111 punktiga. Teisel kohal on Dino Beganovic 75 ning kolmandat ja neljandat kohta jagavad Zac O’Sullivan ja Pepe Marti 73 punktiga. Aron jagab Gabriele Miniga 65 silmaga 5.-6. kohta.

Hooaja kuues etapp sõidetakse nädala pärast Silverstone’i ringrajal.