EHKK sarja viies etapp sõideti Jõgeval

— FOTO: mxmania.eu

Läinud pühapäeval, 6.augustil, toimus EHKK karikasarja viies etapp Jõgeval, Linnamäe krossirajal. Kui nädala algupoolel lubati kaootilist ilma, siis võistluspäev pakkus ideaaltingimusi motokrossi nautimiseks.

Päeva esimeses stardis tegi parimat sõitu Jost Lootus oma 90te aastate Hondal, esindades EVO klassi. Teisena ületas finishijoone Celiin Jõesaar, edestades Pertti Saloneni. Teises sõidus ei lasknud Lootus end üllatada ja nii läks ka ülddvõit ja EVO klassi esikoht temale. Teiseks sõitis samuti EVO klassi võistleja Janek Lootus ja kolmandaks Taivo Õun. Naiste kiireim oli Jõesaar, edestades Estere Miglanet ja Avely Villandit. Retro klassis jätkab võidulainel Eesti motokrossi suurkuju Aadu Sikk. MX60 klassivõit sel korral Toivo Ilvesele, Pertti Salonen teine ja Madis Pool kolmas.

Arctic Sport 85AMA klassis jätkab võitude seeriat Jakob Burmann, kellele järgnes Kristofer Tootmaa ja Marten Aus. MX Y on esimene nö suurte krossitsilkite klass, kus kaasa löövad algajad harrastajad ja poodiumikohtadele käib tihe võitlus. Sel korral oli parim kohalik võistleja Ilmar Jakobson, teise koha hõivas Markus Lehtjõe ja kolmanda Marten Rüütel. Sellega tagas esikolmik ka edasi liikumise gramm kõvemasse, MX X klassi järgmiseks etapiks.

Veteranid ehk MX40/50 klassides domineeris stardis Ain Klattenberg, aga sõidu edenedes Jako Tsäko. Tsäko võttis mõlema sõidu võiduga teenitud etapivõidu Klettenbergi ja Janis Kaljase ees. MX50 ehk üle viiekümneaastaste esimeseks sõitis end Meelis Valdmets, edestades vastavalt Riho Mägit ja Jaan Tangi.

MX X arvestuse start oli üks põnevamaid, kus poodiumikohad selgitati teise sõidu lõppedes. Peale teise sõidu head tulemust võttis võidu Sten Erik Mägi, teise koha hõivas stabiilsete tulemustega Rasmu Meius ja kolmandaks tõusis Adi Moormaa.

MX30 edasijõudnud harrastajate seas võidutses Raido Elbing, edestades vastavalt Siim Ihatsit ja Andrek Arusalut. MX15 kes on 15-29 aastased edasijõudnud tõi rajale tugeva konkurentsi ja siin oli teistest kiirem Sten Kevin Toomela, jättes teise koha Hugo Sirelile ja kolmanda Ragnar Laakile.

Päeva publikukomm ehk Jäägrivilla MX Pro/A ühisstart tuiskas rajale Tanel Rauki vedamisel, maruliselt kannul Aron Lenzius, Kairo Katkosilt ja Miska Kumaja. Lähiringidel õnnestus Lanziusel ja Katkosiltil mööduda Raugast ja võidelda esikohale. Rauk jätkas võitlust Kumajaga kolmandale kohale, kuid sõidu lõpuks jäi peale Kumaja. Esikoha hõivas aga Katkosilt vahetult enne finishilippu. Seega teine võistlussõit sai määravaks ja siin kordus esimese sõidu stsenaarium kui esi ja kolmandale kohale võistelisid samad paarid, ratas rattas. Sel korral võttis võidu Lenzius ja Rauk pidi taas alla vanduma Kumajale. Jäägrivilla 500eurot viis koju Aron Lenzius, 300 Kairo Katosilt ja 200 Miska Kumaja. MX A arvestuse parima oli sel korral Robin Raudsepp, teine Marko Moorits ja kolmas Karl Kiil.