Reklaam sulgub sekundi pärast

Egon Kaur / Allan Birjukov võitsid Sarma rallil kõik kiiruskatsed

Egon Kaur / Allan Birjukov võitsid Sarma ralli
Egon Kaur / Allan Birjukov võitsid Sarma ralli — FOTO: Latvian Rally Championship

10. veebruaril sõideti Lätis autoralli Balti mere meistrivõistluste esimene etapp. Eestlastest olid Sarma rallil kõige edukamad Egon Kaur ja Allan Birjukov, kes võitsid kõik kuus kiiruskatset ning saavutasid sellega üldarvestuses kindla esikoha.

Sarma rallil osales kokku 58 võistluspaari, nende hulgas oli kohal ka viis eesti ekipaaži – Kaur/Birjukov (Hyundai i20 proto), Karel Tölp / Indrek Hioväin (Ford Fiesta R2), Oskar Männamets / Holger Enok (Citroën C2 R2 Max), Esmar-Arnold Unt / Raiko Lille (Ford Fiesta Rally3) ja Kristjan Kajakas, kelle kaardilugejaks on soomlane Ari Tiukkanen (Ford Fiesta Rally3).

Kauri ja Birjukovi edu teise koha saanud Emils Blumsi / Didzis Eglitise (Mitsubishi Lancer Evo IX ) ees oli lõpuks üle minuti (-1.09,8). “Ralli saab kokku võtta ainult positiivsetes nootides. Vaadates tagasi, siis ilmateade oli mõni nädal tagasi väga nukker, aga õnneks täpselt selleks nädalaks tuli ilus ja viisakas miinus. Teed olid ka juba korralikult ära külmunud ja lumised. Katsevalik ei olnud ka üldse kehv. Meie jaoks selles võtmes kõik sujus väga hästi,” ütles Kaur pärast rallit.

Rallile olid Kaur ja Birjukov läinud kindla eesmärgiga: “Meie võitlusauto on tegelikult arendanud sama Leedu meeskond, kellega rallil osalesime. Neil on välja arendatud oma vedrustuse lahendus, meie aitasimegi autot katsetada ja vaadata ka võistlusolukorras, kuidas see toimib. Meil oli lootus, et äkki tuleb rallile starti rohkem Rally2 autosid, aga kahjuks seda ei juhtunud. Suurema konkurentsiga oleksime saanud paremini võrrelda autosid omavahel,” seletas Kaur.

Enda tuleviku kohta Kaur midagi öelda ei osanud: “Eks need kaks võistlust, mis talvel teha saime, tulid ka sellise nädalase etteteatamisega. Tekkis selline võimalus ja idee, aga kahjuks mul midagi edasise kohta rääkida ei ole.”

Eestlastest paremuselt teise tulemuse tegid Unt ja Lille, kes üldarvestuses jäid 18. kohale ning oma masinaklassis (LRC3) võtsid teise kohta, kaotades liidrile kaks minutit ja 18 sekundit. Neile järgnesid kohe Kajakas ja Tiukkanen (samuti LRC3 masinaklass), kes omakorda kaotasid Unt / Lillele 14,2 sekundit.

Tölp ja Hioväin jäid oma masinaklassis (LRC7) teiseks (+3:13,46), üldarvestuses jäid nad 24. kohale. Männamets ja Enok pidid mootori probleemi tõttu neljandal kiiruskatse ralli pooleli jätma.

Järgmine Balti meie meistrivõistluste etapp sõidetakse 24.-25. mail Länsirannikon rallil Soomes.